Nowości, Wielki Format

Nowa drukarka inkjetowa JV34-260 Mimaki

Firma Mimaki prezentuje najnowszy model w portfolio wielokrotnie nagradzanej serii super-szerokich drukarek, oznaczony symbolem JV34-260. Nowe urządzenie, stworzone w oparciu o uznaną serię JV33, charakteryzuje szerokość zadruku 2,6m oraz znacząco większa prędkość przekładająca się na wyższą produktywność, co z pewnością spotka się z uznaniem dbających o niskie koszty dostawców usług druku. Model JV34-260 dostępny będzie w Europie od kwietnia 2011.

Nowa drukarka Mimaki JV34-260 jest nie tylko jednym z najbardziej produktywnych urządzeń superwielkoformatowych, ale także dostępnym w bardzo konkurencyjnej cenie. Dostawcy usług druku mogą dzięki niej produkować doskonałe jakościowo grafiki w sposób efektywny kosztowo, zwłaszcza, że uznane oprogramowanie  RIP firmy Mimaki jest dostępne w wyposażeniu standardowym. Zdolność produkcyjna do 30 m2/godz. i inne funkcjonalności dostępne w wyposażeniu standardowym czynią tę drukarkę jedną z najlepszych inwestycji w tej klasie urządzeń.

Odpowiednia do wszystkich rodzajów oznakowań, łącznie z flagami i banerami. Rynek oznakowań charakteryzuje się różnymi potrzebami z zakresu aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych. Nowa seria drukarek Mimaki JV34 zaspokaja je wszystkie, a nawet więcej. Banery, flagi czy innego rodzaju podłoża nie są wyzwaniem dla nowego urządzenia firmy Mimaki – dostawcy usług druku mogą teraz osiągać zaskakujące wysoką jakością rezultaty dzięki atramentom wodnym, solwentowym czy sublimacyjnym na szerokim spektrum podłoży łącznie z poliestrem, przy jednoczesnym krótszym czasie realizacji zamówień.

Parametry:

1. Wysoka produktywność do 30 m2/godz.
JV34-260 posiada dwie najnowsze głowice drukujące ustawione naprzemiennie, pozwalające na osiąganie prędkości rzędu 30 m2/h (przy rozdzielczości 540 x 720 dpi). Wydruki wielkoformatowe do produkcji różnego rodzaju oznakowań mogą teraz być produkowane szybko, wydajnie i z wysoką jakością.

2. Wiele funkcjonalności dla bezobsługowego drukowania
Dalsze udoskonalenia w zakresie produktywności zostały osiągnięte dzięki implementacji różnych funkcjonalności wynalezionych przez firmę Mimaki, umożliwiających przeważnie bezobsługową produkcję i pozwalających wykorzystać personel do innych zadań:
– Funkcja AMF (*3), automatycznego podawania podłoży firmy Mimaki, zapewnia stałe napięcie wstęgi na całej jej szerokości, pozwalając na drukowanie obrazów niezwykle wysokiej jakości nawet w przypadku długich wydruków. W standardzie obsługiwane są role o wadze do 100kg.  
(*3) AMF (Automatic Media Feeder) występuje w automatycznym urządzeniu podawczo-odbiorczym.
– System UISS firmy Mimaki  (Uninterrupted Ink Supply System – system niezakłóconego podawania atramentu) zapewnia ciągłą dostawę atramentu do głowic drukujących. Jak tylko kartridż zostanie opróżniony, system wykrywa ten fakt i natychmiast rozpoczyna podawanie atramentu z drugiego kartridża, zawierającego atrament tego samego koloru. W połączeniu z opcjonalnym systemem MBIS (Mimaki Bulk Ink System – systemem dużych opakowań atramentu), w którym każde opakowanie zawiera 2 litry atramentu, mogą być osiągnięte znaczące oszczędności finansowe oraz ograniczenie niekorzystnego wpływu na środowisko.

3. Łatwa produkcja żywych, kolorowych obrazów i grafik przy najwyższej dokładności pasowania
– Trzy zmienne wielkości kropli umożliwiają uzyskanie idealnie pasujących obrazów w wysokiej jakości, z gładkimi przejściami tonalnymi nawet w trybie drukowanie czterokolorowego.
– Trzystopniowe ogrzewanie podłoża  – przed, w trakcie i po procesie drukowania zapewniają szybki czas schnięcia wydruków. Ogrzewanie wstępne podnosi temperaturę podłoża przed drukiem, podczas gdy automatyczna suszarka powoduje pełne schnięcie atramentu nawet przy wysokich prędkościach, dzięki czemu wydruk może być odbierany z drukarki bezpośrednie po zadruku.
– Wysokość głowicy drukującej może być dostosowana w zakresie od 2 do 3 mm, w zależności od grubości podłoża, dzięki czemu reprodukcja kolorowych obrazów jest jeszcze dokładniejsza. (W przypadku drukowania atramentami sublimacyjnymi wysokość głowicy drukującej jest regulowana w zakresie od 3 do 4mm, w zależności od grubości papieru transferowego).
– Podłoża o szerokości mniejszej niż 1,62 m są obsługiwane przez mniejsze urządzenie podające do węższych szerokości rolek, dostarczane razem z urządzeniem, co umożliwia pełną kontrolę dokładności podawania w przypadku wszystkich rozmiarów podłoża.