Nowości, Wielki Format

Signtech C.E. instaluje urządzenia w firmie Express Service

Na przełomie mijającego roku firma Signtech C.E. dokonała kilku instalacji w drukarni wielkoformatowej Express Service z Łodzi.

Pierwszym z 3 urządzeń które wzbogaciło park maszynowy firmy była zgrzewarka Triad marki Sinclair. Dzięki zastosowaniu w nim technologii gorącego klina a także kilkumetrowego systemu prowadzenia zgrzewarka znaczne usprawniła proces łączenia jak również szeroko pojętego wykończenia wydruków. Do głównych zalet Triada należą m.in. uniwersalność (łączy bryty, wykonuje zakładkę, wgrzewa linkę itp.) a także cicha i bezwonna praca.

Kolejne zainstalowane urządzenie to ploter tnący Summa S-Class model S160D. Dzięki, standardowo instalowanemu w ploterach, systemowi automatycznego pozycjonowania OPOS X, są także idealnym rozwiązaniem do tworzenia wszelkiego rodzaju nalepek i stickerów w procesie cięcia po obrysie. Istotnym atutem modeli S Class jest zmiana w systemie prowadzenia i docisku materiałów. Wprowadzono możliwość ręcznej regulacji docisku co w przypadku grubszych materiałów pozwala na precyzyjniejsze ustawienie docisku a tym samym lepsze prowadzenie ich w procesie cięcia.

Trzecie z zakupionych urządzeń to FOTOBA WR 61. Jest to przycinarka cyfrowa służąca do obróbki mediów elastycznych takich jak: folie, papier, winyl. Posiadają jeden nóż poprzeczny oraz maksymalnie osiem (opcjonalnych) krążkowych noży wzdłużnych, które można dowolnie ustawiać na całej szerokości, w zależności od formatu zdjęcia. Zastosowany w Wide Rollcut SL system noży tnących zapewnia szybką obróbkę prac drukowanych z roli, do 18 metrów bieżących na minutę.

Firma Express Service zajmuje się świadczeniem usług z zakresu szeroko pojętej reklamy wizualnej. Projektowanie graficzne, wielkoformatowe druki techniką solwentową a także UV na szerokiej gamie podłoży, wykonywanie reklam świetlnych, pylonów to tylko niektóre z oferowanych przez łódzką firmę usług. Wielkim atutem firmy jest kompleksowość o czym świadczy również posiadanie własnej ślusarni.