Nowości, Wielki Format

Durst wydaje rocznik Science & Technology 2010

W Science & Technology – Yearbook 2010 zostały opisane, w sposób choć zaawansowany technicznie, ale przystępny czytelnikowi, wszystkie zmiany w technologii druku inkjetowego i UV, które zachodziły w ostaniach miesiącach i latach. Dowiemy się z niej wszystkiego o głowicach, kolorach w procesie druku.

Powodem wydania tej, drugiej z kolei, publikacji jest podsumowanie dorobku badawczego i technologicznego firmy Durst. Z drugiej strony, wielu użytkowników maszyn posiada uboga wiedzę na temat technologi druku atramentowego, zachodzących zależności i ograniczeń, a także możliwości jakie dają im nowoczesne technologie. Publikacja ta przynosi tę wiedzę, systematyzuje i obala mity dostarczane przez rynek.

Z wiedzy zgromadzonej w Science & Technology – Yearbook 2010 skorzystają zarówno osoby zarządzające drukarniami jak i obsługujące proces druku. Spośród kilkudziesięciu tematów poruszono m.in. zagadnienia dotyczące profilów kolorystycznych ICC, kalkulacji druku w dobie kryzysu, zmiennych kosztów druku inkjetowego czy też parametrów determinujących produktywność.

Na kolejnych stronach znajdziemy artykuły opisujące technologie transmisji mediów w druku UV czy też dlaczego należy stabilizować temperaturę atramentu. Przeprowadzano w publikacji także analizę możliwości technologi LED w porównaniu do technologi UV. Autorzy nie oszczędzili także obecnego rynku głowic drukujących. Inżynierowie wspomnieli, także o technologii MEMS.

Dosyć dokładnie można się zaznajomić z dzisiejszymi systemami druku UV, a kto nie zna pojęć ppi, dpi, lpi będzie mógł poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Dowiemy się też wszystkiego o rozdzielczości druku w ujęciu elektroniki głowic. Z rynkowych premier dowiemy się jak możemy drukować na szkle za pomocą atramentów Sol-Gel.

Nie zabrakło także artykułów dotyczących przechowywania danych czy też JDF. Na koniec podporządkujemy wiedzę o farbach, kolorach i postrzeganiu kolorów.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów UV firmy Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.