Nowości, Wielki Format

Nowe plotery tnące firmy Mutoh

Firma Mutoh poszerzyła portfolio ploterów tnących o serię profesjonalnych urządzeń do wycinania wzorców i szablonów dla branży odzieżowej. Belgijsko-japońskiemu producentowi udało się po raz kolejny skonstruować zaawansowane plotery w przystępnej cenie.

Nowa seria ploterów tnących Kona Apparel obejmuje 2 modele o szerokościach roboczych 1385 mm (54.5'') oraz 1635 mm (64.4''). Możemy więc dobrać urządzenie do swoich potrzeb, w zależności od szerokości używanych materiałów. I tak, Mutoh Kona Apparel 1400 jest to 1640 mm a do największego Apparela 1650 możemy założyć materiały o szerokości 1890 mm. Oba urządzenia wyposażone są w kosz, system rolowy oraz stabilna podstawę.

Kona Apparel posiada nowy system odcinania materiału (ang. Sheet-Off System). Bazuje on na czterostronnym ostrzu. System działa w sposób automatyczny i ułatwia codzienną pracę z ploterem. Drugim interesującym systemem jest automatyczny system zmiany narzędzia między markerem i nożem.  Mutoh wyposażył Konę także w dotykowy, kolorowy, wielojęzyczny panel LCD. Za jego pomocą szybko zmienimy ustawienia plotera, uruchomimy test cięcia i wiele innych funkcji.

Plotery tnące Kona Apparel charakteryzują się wysoką prędkością cięcia wynoszącą 1000 mm/s i diagonalną 1414 mm/s. Przyspieszenie wynosi 2.5 G i 3.5G diagonalnie. Tak wysokie prędkości nie wpływają na dokładność, która wynosi 0.1 mm. Innym ważnym parametrem jest nacisk noża – w Konie możemy ustawić go w zakresie od 20 do 450 gram. Samo narzędzie może wykonać 40 cykli góra-dół na sekundę. Długość obszaru pracy wynosi aż 50 metrów.

Plotery tnące Kona Apparel dedykowane firmom branży odzieżowej i tekstylnej gdzie zachodzi potrzeba wycinania oraz oznaczania wzorców, mających dalej posłużyć wycinaniu fragmentów tkanin. Plotery Kona znajdą swoje miejsce także w firmach wystawienniczych, drobnej produkcji a także w dużych zakładach przemysłowych gdzie istnieje potrzeba precyzyjnego cięcia różnego rodzaju szablonów. „Apparel” znajdzie także swoje miejsce przy „standardowych” pracach wycinanych w agencjach reklamowych. Szerokie możliwości i atrakcyjna cena decyduje o szybkim zwrocie inwestycji.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Mutoh w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.