Nowości, Wielki Format

NuVista w ofercie firmy KML Solutions

Oferta firmy KML Solutions została niedawno rozszerzona o superwielkoformatowe plotery solwentowe NuVista. Dzięki temu posiada dziś ona w swoim portfolio urządzenia dedykowane dla wszystkich segmentów rynku wielkoformatowego, pozwalające na tworzenie wydruków o maksymalnej szerokości 3200 mm. Z informacjami na temat ploterów NuVista, jak również innych urządzeń z oferty KML Solutions, można było zapoznać się odwiedzając jej stoisko podczas zakończonych niedawno targów RemaDays 2011 w Warszawie.

NuVista to zupełnie nowa marka w portfolio KML Solutions, firmy znanej jako autoryzowany dealer ploterów Roland i licznych urządzeń dodatkowych oraz dostawca wysokiej klasy atramentów do druku cyfrowego. Urządzenia, dostępne w trzech wersjach szerokości (1800, 2500 i 3200 mm), uzupełniają ofertę KML Solutions o wysokiej klasy systemy superwielkoformatowe. Są one oparte na najnowszej generacji głowicach Ricoh Gen4, które umożliwiają pełną regulację temperatury i ciśnienia w głowicy. To zaś zapewnia stabilną pracę maszyny i najwyższą jakość wydruków – mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor handlowy w firmie KML Solutions. – Co równie istotne, są przystosowane do pracy z bezzapachowymi atramentami ekosolwentowymi, dlatego ich zakup nie wymaga dodatkowych inwestycji w systemy wentylacyjne.

W ploterach NuVista można zadrukowywać różne podłoża o maksymalnej grubości 1,4 mm, m.in. papier solwentowy, folię samoprzylepną, folię perforowaną i backlit, a także tekstylia: folię banerową oraz siatki. Najważniejszym rynkiem docelowym dla tych urządzeń są systemy typu POS dla branż: mody, kosmetycznej i handlowej. Zastosowana tu technologia piezoelektryczna pozwala na drukowanie w 8 kolorach (w trybie 2 x CMYK) atramentami ekosolwentowymi bezpośrednio na tkaninach oraz  pigmentowymi. Urządzenia pracują z maksymalną prędkością 63 m2/h i rozdzielczością do 1200 x 1200 dpi. Możliwe jest zastosowanie dwóch rolek podłoża jednocześnie oraz dostosowanie drukarki do wersji z płaskim stołem.

Informacja o pojawieniu się w ofercie KML Solutions ploterów NuVista spotkała się z dużym zainteresowaniem osób odwiedzających stoisko pierwszej z nich podczas targów RemaDays 2011 w Warszawie. Impreza odbywała się w dniach 2-4 lutego i przyciągnęła licznych zwiedzających z całej Polski oraz z zagranicy. Mówi Katarzyna Kozińska: Udział w tych targach okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Już po pierwszym ich dniu odnotowaliśmy około 100 zapytań handlowych. Co ciekawe, odwiedzali nas przede wszystkim nowi klienci, z różnych zakątków Polski. Mamy nadzieję, że targowe kontakty zaowocują licznymi umowami na dostawę sprzętu i zakończone sukcesem wdrożenia naszych atramentów.