Nowości, Wielki Format

Nowe folie tuningowe od Ikonosa

Opolska firma Ikonos rozszerzyła portfolio popularnych „wylewanek” o nowe wzory. Dzięki nim zmienimy kolor pojazdu czy nawet nadamy karoserii efekt skóry.

Tuningowe folie samochodowe można stosować z zewnątrz jako alternatywę dla lakieru, celem zmiany koloru auta, uatrakcyjnienia całego lub fragmentów samochodu. Niektóre z nich nadają się do przyozdabiania wnętrza auta.

W 2010 roku najpopularniejszymi foliami na samochody była matowa czerń oraz matowa biel. Ikonos wprowadził także matową folie do zadruku spod znaku Ikonos Cast System. W odróżnieniu od innych znanych producentów posiadają one istotną zaletę – wydłużony czas pozycjonowania w trakcie aplikacji. Folię Ikonos można układać do kilku razy dłużej, bo aż 30-45 minut! Inną ważną jej cechą jest doskonałe aplikowanie na głębokich przetłoczeniach karoserii. Folia Ikonos umożliwia także wysoko jakościowy zadruk dowolnym atramentem solwentowym. Ikonos Cast System chroni również lakier przed warunkami atmosferycznymi, produktami chemicznymi, myjniami szczotkowymi, zadrapaniami, drobnymi kamykami oraz przed wybielającym działaniem promieni słonecznych. Daje on możliwość częstej zmiany reklamy bez pozostawienia śladów po kleju.

Pozostając przy matowych efektach należy także wspomnieć o wylewanym laminacie nadającym dowolnemu nadrukowi, czy to folii błyszczącej czy matowej, matowego efektu.

Folie Cameleon jak nazwa wskazuje odpowiadają za zmianę koloru w zależności od kąta patrzenia, co daje bardzo spektakularny efekt. Vinyl ten oferowany jest w 5 kolorach: ekstremalnym purpurowym, elektrycznym fiolecie, niebieskim metalu, laserowej zieleni i od tego roku w popularnej perłowej bieli. Grubość folii wynosi 60 mikronów i dla pełnego zabezpieczenia wymaga zabezpieczenia laminatem.

Najciekawszą nowością jest folia imitująca skórę. Jest to wielowarstwowa folia wylewana o gramaturze 190 g/m2 z transparentnym klejem na 130 gramowym, silikonowym papierze podkładowym. Folia podobnie jak popularny Carbon 3D jest bardzo łatwa w aplikacji i nadaje bardzo atrakcyjnego wyglądy oklejonej powierzchni.