Nowości, Wielki Format

Pierwsza maszyna Inca Onset S20 w Polsce

Firma Bluejet z siedzibą w Gdańsku w grudniu b.r. została pierwszym polskim użytkownikiem drukarki Inca Onset S20. Urządzenie sprzedała firma Fujifilm Sericol Polska Sp. z o.o., dostawca urządzeń, podłoży i materiałów do druku  cyfrowego, sitodruku i fleksografii. Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego 1.2. Instalacja maszyny ma miejsce w grudniu 2010 roku.

Onset S20 to sprawdzona konstrukcja drukująca w sześciu kolorach przy użyciu 156 głowic (26 głowic na kolor), z szybkością do 320 m2/godz. Zastosowane w maszynie rozwiązania umożliwiają eliminację problemów z drukiem dwukierunkowym i utrwalaniem tuszu niezależnie od szybkości druku, uzyskanie wyższej jakości druku w stosunku do maszyn konkurencyjnych oraz zastosowanie grubszych i cięższych podłoży. Maksymalny rozmiar materiału to 312 x 160 cm, grubość do 50 mm a waga do 40 kg. Urządzenie pozwala drukować między innymi na: PCV zwykłym i spienionym, kartonie, tekturze, papierze, tworzywach sztucznych (m.in.: polipropylen, poliwęglan, plexiglass). Kolejną zaletą drukarki jest fakt, że może ona pracować jako część systemu Pro-File, zapewniającego zachowanie identycznej kolorystyki wydruków cyfrowych, sitodrukowych i offsetowych zgodnie z normą ISO 12647-2.

Firma Bluejet działa na polskim rynku od 2002 roku i od momentu powstania dwudziestokrotnie zwiększyła swoje możliwości produkcyjne. Zakup Onseta S20 pozwoli znacząco zwiększyć wydajność, poszerzy ofertę drukarni i przyczyni się do zwiększenia przewagi konkurencyjnej firmy.