Nowości, Wielki Format

Mark Andy wprowadza nową maszynę serii Performance

Producent maszyn fleksodrukowych, firma Mark Andy pokazała po raz pierwszy nową maszynę – P3, na grudniowych targach Labelexpo India 2010. Maszyna jest trzecim dostępnym urządzeniem serii Performance i stanowi model podstawowy. P3 różni się od swoich poprzedniczek (modele P5 i P7) zastosowaniem tradycyjnego napędu wałowego, sprawdzonego w druku etykiet samoprzylepnych. Budowa zespołu drukowego jest identyczna we wszystkich trzech maszynach serii Performance, użytkownicy maszyn P3 będą mogli korzystać z dużej części rozwiązań wyższych modeli P5 i P7 m.in. : szybko wymiennego systemu wałków drukowych (min. obwód 140 mm), precyzyjnego systemu ustawiania docisków (nie wymagającego zmiany ustawień w przypadku zmiany cylindrów drukowych lub druku na podłożu o tej samej grubości), otwartej budowy zespołu drukowego z systemem „load and lock”,  krótkiego przebiegu wstęgi, czy płytkich kałamarzy (160 gram farby dla maszyny 330 mm). Model P3, jest podstawowym w serii i jest dedykowany do druku etykiet samoprzylepnych (napęd klasyczny). Maszyna oferowana jest, w doskonałej relacji ceny do jakości.

Mark Andy P7 jest topowym model z serii Performance, wykorzystuje po dwa servo motory na zespół drukowy, oferowany głownie klientom, którzy drukują na wielu podłożach. Model P5 zbudowany jest w ten sposób, że jeden wspólny servo motor napędza wszystkie cylindry dociskowe w maszynie, natomiast każdy cylinder formowy napędzany jest z niezależnego servo. Możliwości P5 doskonale sprawdzają się druku etykiet samoprzylepnych i folii.

Seria Performance od premiery na Labelexpo 2009 zyskała ogromne uznanie klientów, czego potwierdzeniem jest sprzedaż już blisko 60 maszyn (dwa urządzenia pracują już w Polsce). Model P3 będzie dostępny w Polsce od wiosny 2011 roku.