Nowości, Wielki Format

Oferta Mutoha na włoskim Viscomie

Od 21 do 23 października, podczas targów Viscom Italy 2010, firma Mutoh zaprezentowała wiele nowoczesnych rozwiązań z zakresu druku wielkoformatowego. Nie zabrakło urządzeń do druku tekstyliów, reklamy i znaków drogowych oraz innowacyjnych atramentów.

Druk znaków drogowych – Mutoh Zephyr TS

Specjalistyczny Mutoh Zephyr TS (ang. Traffic Sign) przeznaczony jest do cyfrowej produkcji znaków drogowych. Mutoh Zephyr TS to cyfrowa platforma do druku certyfikowanych znaków drogowych, zgodnych z europejskim standardem EN-12899-1. Metoda cyfrowa umożliwia druk zarówno jednego jak i setki egzemplarzy w stałej, niskiej cenie. Nowy Zephyr TS to ploter o szerokości zadruku materiałów do 1625 mm i grubości od 0.08 do 20 mm. Drukuje on z prędkością od 16 do 22 m2/h w trybie druku znaków High Gloss. Natomiast Zephyr w trybie tradycyjnego druku UV osiąga prędkość do 45 m2/h. Rozdzielczość maksymalna jaką oferuje Zephyr TS to rzeczywiste 720 x 720 dpi. Zephyr wyposażony jest w 4 głowice Xaar nowej generacji umożliwiające druk techniką zmiennej wielkości kropli – XaarDot (Drop Optimisation Technology). Zastosowane, 764-dyszowe głowice są bardzo precyzyjne, umożliwiają druk kroplą o wielkości od 8 pl – znajdą one zastosowanie w grafice liniowej, drobnych tekstach, kodach kreskowych. Inną istotną cechą głowic Xaar jest tzw. „skala szarości” umożliwiająca druk każdym z kolorów CMYK w 6 poziomach nasyceń, co eliminuje stosowanie dodatkowych kolorów (takich jak LC, LM) i daje nam łącznie 24 odcieni farb.

Druk pośredni i bezpośredni na tekstyliach – Mutoh Viper TX 100

Mutoh Viper TX 100 to ploter przyjmujący materiały o szerokości do 2604 mm i szerokości zadruku 2594 mm. Platforma ta przeznaczona jest do nisko i wysokonakładowej produkcji tekstylnych produktów: grafik reklamowych i informacyjnych, banerów, elementów wyposażenia wnętrz, architektury, dekoracji wnętrz, oznakowań imprez, odzieży, plecaków, gadżetów (kubki, podkładki pod mysz) i wiele innych. Viper TX 100 dzięki rynnie na atrament jest przygotowany na druk bezpośredniego na materiałach o otwartej strukturze. Zamienność technologii umożliwia także druku na nawet najcieńszych papierach termosublimacyjnych. Wysokość głowicy w zależności od przyjętego materiału jest regulowana w zakresie od 1.2 do 4.0 mm. Niezależnie od techniki możemy drukować zarówno pojedyncze nakłady jak i wielotysięczne serie. Maksymalna prędkość druku wynosi 76 m2/h, natomiast prędkość produkcyjna 36 m2/h (360 dpi) i 20 m2/h (720 dpi). Za wysoką prędkością urządzenia stoi opatentowana przez firmę Mutoh technologia druku falą z przeplotem (ang. Intelligent Interweaving).

Druk bezpośredni na tekstyliach – Mutoh Viper TX Soft Sign

Viper TX Soft Sign to urządzenie typu „combo” do bezpośredniego druku na tekstyliach – są tak naprawdę dwa urządzenia, ploter i kalander wygrzewająco-utrwalający w jednym! Soft Sign zaprojektowano aby w ekstremalnie prosty sposób produkować szeroką gamę tekstyliów o otwartej lub zamkniętej strukturze. Będą to flagi, banery, elementy wystawiennicze, elementy wyposażenia wnętrz, reprodukcje obrazów, tkaniny ozdobne, kurtyny, zasłony i wiele więcej. Drukuje on ekologicznymi, dyspersyjnymi atramentami na bazie wody, których skład nie zawiera lotnych związków organicznych (ang. VOC). Po utrwaleniu uzyskujemy trwały nadruk o żywej i intensywnej kolorystyce. Mutoh Viper TX Soft Sign to dwa modele, 4, 6 lub 8 kolorowe o szerokości 64 cale (163 cm) i 88 cali (222 cm). W obu przypadkach, nowy ploter Mutoh'a wyposażony jest 8 głowic piezo, drukujących w dwóch technologiach: Vardot – zmienna wielkość kropli oraz Intelligent Interweaving – druk falą z przeplotem.