Nowości, Wielki Format

Nowa Océ Arizona 550 XT

Firma Océ poinformowała o rozszerzeniu swojej serii najlepiej sprzedających się wielkoformatowych ploterów o kolejny model – szybki ploter płaski Océ Arizona 550 XT. Oferuje on najwyższą wydajność oraz nagradzaną już wielokrotnie międzynarodowymi, prestiżowymi nagrodami jakość obrazu przy druku produkcyjnym wielkoformatowej grafiki na sztywnych mediach.

Ploter wielkoformatowy Océ Arizona 550 XT jest oparty na odnoszącym sukcesy systemie Océ Arizona 550 GT, który pojawił się na rynku w lutym bieżącego roku. Poprzez podwojenie rozmiarów stołu Océ Arizona 550 XT oferuje klientom najlepsze na rynku, jak podaje producent, rozwiązanie dla wysokiej jakości wielkoformatowego druku produkcyjnego na sztywnych nośnikach. Dzięki niemu dostawcy realizujący znaczne nakłady mogą teraz produkować wysokiej jakości grafikę reklamową na największych sztywnych planszach, stosownie do wymagań swoich klientów, przy jednocześnie niższych niż dotąd kosztach obsługi.

Wraz z wprowadzonymi już na rynek dwoma tysiącami urządzeń, seria ploterów płaskich UV Océ Arizona jest obecnie najlepiej sprzedającą się na świecie rodziną produktów, a ilość instalacji przekracza łączne osiągnięcia wszystkich konkurentów firmy Océ. Charakteryzujący się mocną przemysłową konstrukcją kolejny ploter z tej rodziny – Océ Arizona 550 XT – realizuje druk niemal dwukrotnie szybciej w stosunku do plotera Océ Arizona 350 GT, zaś przy drukowaniu bannerów oraz grafiki do zastosowań zewnętrznych, użytkownik może uzyskiwać nawet trzy razy szybciej wydruk. Dodatkowo – jak podaje producent – jakość obrazu, jaką zapewnia ploter Océ Arizona 550  XT przewyższa wszystkie konkurencyjne systemy.

Warto wspomnieć, że w trudnym i stawiającym przed producentami wiele wyzwań roku 2009, gdy sprzedaż sprzętu drukującego i materiałów eksploatacyjnych spadła o około jedną trzecią, biznes prowadzony przez firmę Océ odnotował wzrost. Rozwój ten w znacznej mierze należy przypisać popularności serii Océ Arizona, przy konstruowaniu której, zwrócono uwagę również na koszty i uzyskano bardziej przystępne cenowo dla użytkowników rozwiązanie, które jest o 30-40% tańsze w porównaniu z systemami oferowanymi przez konkurencję.