Nowości, Wielki Format

Trzy nowe atramenty Mutoh’a

Belgijsko-japoński producent ploterów rozszerzył swoją ofertę o 3 nowe atramenty: mild-solwent MS Ultra, ekologiczny BIO-Lactite oraz atrament UV do aplikacji 3D. Nowe atramenty do ploterów miały swoją premierę podczas monachijskich targów Fespa 2010. Z powodzeniem były wykorzystywane na prezentowanych przez Mutoha maszynach.

Firma Mutoh unowocześniła atramenty mild-solwentowe, eliminując kilka ich wad. Tusze mild-solwentowe mają tendencję do zasychania co wpływa na wymóg regularnego (codziennego) procesu druku i konserwacji maszyny. Nowe atramenty MS Ultra nie posiadają tej wady – codzienną konserwację wydłużono do tygodnia (tak samo jak w tuszach eko-solwentowych). Dodatkowo inżynierowie Mutoh'a zadbali o to aby zapach tuszy był mniej intensywny niż w innych mild-solwentach.

Nowe, oryginalne tusze Mutoh Bio-lactite powstały w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na w pełni ekologiczne wydruki. Inżynierowie Mutoh'a opracowali nowy rodzaj atramentu, w składzie którego nie ma substancji pochodzenia petrochemicznego. Bio-lactite wytwarzane są na bazie składników organicznych pochodzenia roślinnego. Łączą one zalety tuszy 100% ekologicznych z możliwościami atramentów eko- i mild-solwentowych.

Sztandarowy ploter UV firmy Mutoh – Zephyr – otrzymał nowy rodzaj tuszy UV do zastosowań przy formowaniu 3D na krzywiznach, przetłoczeniach, nitach, itd! Tusze 3D czynią z plotera Mutoh Zephyr maszynę jeszcze bardziej uniwersalną, łączącą produktywność ploterów solwentowych z ekologicznymi aspektami maszyn ekologicznych. Należy podkreślić, że w ich składzie nie znajdziemy żadnych lotnych związków organicznych! Wydruki są gotowe do aplikacji lub laminacji zaraz po zdjęciu z maszyny.