Nowości, Wielki Format

Ponad 100 osób na czerwcowym car wrapping’u z Ikonosem

Dwudniowe warsztaty car wrapping'u, które odbyły się 29 i 30 czerwca w Opolu, przyciągnęły ponad 100 osób zainteresowanych tematyką aplikacji samochodowych.Spotkanie z uwagi na bardzo duże zainteresowanie zostało podzielone na cztery 25 osobowe sesje. Każda z nich zawierała część teoretyczną oraz najważniejszą, praktyczną. Specjalistyczne prelekcje przeprowadzili specjaliści z działu mediów firmy Atrium Centrum Ploterowe. Uczestnicy dowiedzieli się o procesie produkcji i cechach folii kalandrowanych oraz folii wylewanych, gdzie została omówiona budowa poszczególnych materiałów, sposób ich produkcji, rodzaje aplikacji, właściwości chemiczne i fizyczne oraz różnice między nimi. Drugi wykład dotyczył procesu oklejania pojazdów w ujęciu teoretycznym czyli 9 etapów jakie towarzyszą tej czynności. Zostały wyszczególnione następujące kroki: wybór folii, przygotowanie projektu, przystosowanie projektu na dany pojazd, zatwierdzenie projektu, wykonanie wydruków, laminowanie, przygotowanie pojazdu do aplikacji, nakładanie folii oraz zdejmowanie folii. Dwa ostatnie etapy zostały zaprezentowane w części pokazowej i warsztatowej.

Ikonos Cast (Car) System

Podczas prezentacji i warsztatów zaprezentowany został system oklejania pojazdów Ikonos Cast System w skład którego wchodzi folia wylewana Ikonos ProfiCast oraz laminat Ikonos ProfiLam. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się także z nowymi foliami samochodowymi m.in. typu carbon, metalic, cameleon, foliami i laminatami matowymi. Ikonos Cast System zapewnia nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o to, co będzie widoczne na pojeździe. Czy będzie to nazwa firmy, reklama produktu, czy po prostu wielkoformatowa kreacja. Jest to idealna forma reklamy na pojazdach firmowych, która jest zauważalna zarówno przez użytkowników dróg jak i przez pieszych. Ikonos Cast System chroni również lakier przed warunkami atmosferycznymi, produktami chemicznymi, myjniami szczotkowymi, zadrapaniami, drobnymi kamykami oraz przed wybielającym działaniem promieni słonecznych. Daje on możliwość częstej zmiany reklamy, bez potrzeby kosztownego przemalowania karoserii. Co ważne, można go także łatwo usunąć z pojazdu wraz z końcem kampanii, więc niezależnie, czy chcemy tylko zmienić wygląd, czy sprzedać auto, możemy przywrócić je do pierwotnego wyglądu sprzed oklejania, bez pozostawienia śladów po kleju.

Cechą wyróżniającą folię ProfiCast od innych folii wylewanych jest wydłużony czas pozycjonowania w trakcie aplikacji. Folię można układać do 30-45 minut! Inną ważną jej cechą jest doskonałe aplikowanie na głębokich przetłoczeniach karoserii. Ikonos ProfiCast umożliwia także wysoko jakościowy zadruk dowolnym atramentem solwentowym.

Know-how w cenie

Kulminacyjnym punktem spotkania była część praktyczna poprowadzona przez zawodowego aplikatora. Zaprezentowane zostały możliwości jakie daje Ikonos Cast System. Wyjaśnione i pokazane zostały wszelkie niuanse, które towarzyszą niełatwej sztuce oklejania pojazdów. Po pokazie, wzorem ostatnich spotkań, goście mieli możliwość własnoręcznie wykonać próbne aplikacje.

Sukces poprzednich jak i czerwcowych warsztatów car wrapping'u, potwierdza zapotrzebowanie na odpowiednie know-how oraz profesjonalne materiały.