Nowości, Wielki Format

6-kolorowy DGI PolaJet w Atrium

W ofercie Atrium zagościła 6-kolorowa wersja znanego i cenionego plotera solwentowego DGI PolaJet. Plotery DGI charakteryzują się wysoką jakością wykonania i sprawdzoną konstrukcją, co w połączeniu z relatywnie niską ceną powoduje, że jest to idealne rozwiązanie dla zarówno rozwijających się drukarni wielkoformatowych jak i drukarni poszukujących kolejnej maszyny do poszerzenia wydajności parku maszynowego. Plotery DGI cechują się także niskim kosztem druku. Stosowane atramenty twardo-solwentowe umożliwiają ekonomiczny druk na co składa się niski koszt zadruku i możliwość użycia tanich materiałów.

Ploter DGI PolaJet 3206 to maszyna 6 kolorowa, produkcyjna maszyna solwentowa. Drukuje w palecie CMYK z wykorzystaniem kolorów dodatkowych LC (jasny cyan) i LM (jasna magenta). Wyposażona jest 6 głowic Spectra, pracujących 2.5 mm nad materiałem (grubość przyjmowanego medium wynosi od 0.2 do 0.6 mm). Rzeczywista rozdzielczość z jaką drukuje ploter wynosi 720 dpi. PolaJet wykorzystuje opracowaną w laboratoriach DGI technologię Drop Control Technology, gwarantującą równe nakładanie każdej z kropli atramentu, co za tym idzie więcej detali i ostrzejsze krawędzie. Technologia ta także wydobywa głębie i intensywność kolorów.

Zastosowane technologie umożliwiają szybki i ekonomiczny druk. W trybie „draft” ploter osiąga prędkość do 65-70 m2/h. Typowa prędkość produkcyjna PolaJeta to 35-45 m2/h. Z kolei w trybie wysokojakościowym produktywność sięga 20-25 m2/h. Stosowane w PolaJecie atramenty twardo-solwentowe zapewniają odporność wydruków na promieniowanie UV i inne czynniki atmosferyczne do 5 lat na zewnątrz.

Szerokość zadruku tego plotera wynosi 3250 mm przy maksymalnej szerokości medium 3300 mm. Podobnie jak wersja 4-kolorowa, ploter wyposażony jest w ciężki system nawoju medium o udźwigu roli do 100 kg. PolaJet posiada 4 strefy grzałek o maksymalnej temperaturze pracy 50°C oraz 2 rzędy wentylatorów gwarantujące prawidłowe wysuszenie wydruków. Opcjonalnie można wyposażyć ploter w lamę IR o temperaturze pracy 60 – 80°C. Taki zestaw umożliwia bardzo szybkie dosuszanie wydruków nawet przy druku w najwyższych, produkcyjnych prędkościach.

Nowy PolaJet to ważąca prawie 2 tony maszyna do ciągłego druku produkcyjnego, przeznaczona do zadruku różnego rodzaju materiałów: bannerów, siatek (także bez podkładu), citylightów, plakatów, billboardów, grafiki na środki transportu i wielu innych. Ploter wyposażony jest w wydajną stację roboczą z zainstalowanym, profesjonalnym oprogramowaniem Wasatch SoftRip.