Nowości, Wielki Format

Przemysłowy druk inkjetowy w firmie Agfa Graphics Sp. z o.o.

Z początkiem maja na polskim rynku nastąpiło połączenie działalności dwóch firm – Agfa Graphics Sp. z o.o. oraz Gandinnovations, zajmujących się przemysłowym drukiem inkjetowym, oferujących wielkoformatowe systemy produkcyjne z rodziny :Anapurna i :Jeti. Monika Hagno, która ostatnie dwa lata kierowała polskim przedstawicielstwem Gandinnovations, objęła w związku z tym w firmie Agfa Graphics Sp. z o.o. stanowisko dyrektora sprzedaży Anapurna&Jeti.

Agfa Graphics: silniejsza pozycja na inkjetowym rynku UV

Ten strategiczny ruch oznacza, że Agfa Graphics staje się niezwykle silnym
graczem na bardzo perspektywicznym rynku przemysłowego druku inkjetowego. Dotyczy to także Polski, gdzie – podobnie jak w większości krajów świata – pod jednym dachem znalazła się sprzedaż wielkoformatowych urządzeń z rodziny :Anapurna (o maksymalnej szerokości od 1,5 do 2,5 m) i produkowanych dotychczas przez Gandinnovations superwielkoformatowych ploterów z rodziny :Jeti (o maksymalnej szerokości od 3,2 do 5 m). Rozszerzone portfolio bardzo różnorodnych rozwiązań oznacza dla klientów o wiele większy niż do tej pory wybór systemów wielkoformatowych oferowanych przez Agfa Graphics. Co więcej, obie linie produktów – :Anapurna i :Jeti – wzajemnie się uzupełniają, nie tylko jeśli chodzi o szerokość druku, ale też zakres wykonywanych aplikacji.

Warto dodać, że polscy klienci mieli już okazję obejrzeć wspólną prezentację urządzeń z serii :Anapurna i :Jeti podczas marcowych targów Euro-Reklama 2010 w Poznaniu. Z kolei podczas nadchodzących targów Ipex w Birmingham swoją światową premierę będzie miał system :Jeti 1224 UV HDC, będący pierwszym wspólnym projektem technologicznym zespołów badawczo-rozwojowych dotychczas pracujących w działach inkjetowych Agfa Graphics i Gandinnovations, a obecnie funkcjonujących w ramach jednolitej struktury.

Wartość dodana dla klientów

Dla dotychczasowych klientów Agfa Graphics powstanie dedykowanego działu druku inkjetowego oznacza przede wszystkim rozszerzenie oferty o urządzenia :Jeti, bazujące na wieloletnim know-how firmy Gandinnovations. W przypadku dotychczasowych klientów Gandinnovations ruch ten wiąże się z pozyskaniem uznanego i stabilnego (także pod względem finansowym) partnera, który – poza kilkudziesięcioletnim doświadczeniem na rynku poligraficznym – oferuje m.in. odpowiednie wsparcie operacyjne i techniczno-serwisowe na polskim rynku.
Warto dodać, że w ciągu ostatnich dwóch lat w naszym kraju zainstalowanych zostało ok. 50 urządzeń z rodziny :Jeti i kilkanaście ploterów z rodziny :Anapurna. Oznacza to, że już w momencie połączenia firm i rozpoczęcia wspólnych działań, Agfa Graphics posiada szerokie grono klientów, wśród których znajdują się największe polskie drukarnie wielkoformatowe.

Monika Hagno dyrektorem sprzedaży inkjet Anapurna&Jeti

Monika Hagno, która objęła funkcję dyrektora sprzedaży systemów :Anapurna i :Jeti przez ostatnie dwa lata pełniła obowiązki dyrektora sprzedaży Gandinnovations na obszarze Polski. W latach 2006-2008 była związana z firmą Spandex Sp. z o.o., w której kierowała działem sprzedaży. Wcześniej, przez cztery lata, pracowała w firmie Jet Media, najpierw na stanowisku handlowca, a od 2006 roku – menedżera produktu.
Do działu sprzedaży dołączyła także Adriana Piotrowska, obejmując w nim stanowisko koordynatora ds. sprzedaży urządzeń :Anapurna i :Jeti. Wcześniej przez dwa lata podobną funkcję pełniła w polskim oddziale Gandinnovations. W latach 2006-2008 była związana z firmą Spandex Sp. z o.o., w której najpierw pracowała w dziale obsługi klienta, a następnie nadzorowała działanie polskiego biura tego dostawcy.