Nowości, Wielki Format

BERTL’s Best 2009 dla Ploter Océ Arizona 350 XT

Po raz kolejny prestiżowy tytuł  BERTL’s Best (który przyznaje niezależna firma konsultingowa, zajmująca się oceną produktów i analizami porównawczymi w branży poligraficznej) otrzymało urządzenie firmy Océ – ploter Arizona 350 XT. Został on uznany za „Najbardziej Innowacyjną Technologię Druku Wielkoformatowego”. To kolejna już nagroda dla plotera z popularnej i wielokrotnie nagradzanej rodziny systemów Océ Arizona bazujących na technologii UV. Wraz z nią tytuł BERTL’s Best za najbardziej ekologiczny ploter wielkoformatowy otrzymał system drukująco-skanująco-kopiujący Océ PlotWave 300.

BERTL Inc. stanowi źródło niezależnych ocen produktów oraz analiz porównawczych dotyczących urządzeń z dziedziny cyfrowego obrazowania oraz rozwiązań kompleksowego obiegu dokumentów. Recenzje opracowywane przez BERTL, badania satysfakcji klienta, nagrody oraz klasyfikacja jakości produktów realizowane są całkowicie na koszt BERTL, ze środków pochodzących od subskrybentów tych publikacji z całego świata. Obejmując zakresem badań i ocen wszystkich ważniejszych producentów rozwiązań cyfrowego obrazowania, BERTL publikuje najbardziej rozległą i kompleksową witrynę internetową zawierającą recenzje, dane porównawcze, badania rynkowe, informacje o nowościach i inne materiały dotyczące kopiarek, drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, skanerów produkcyjnych oraz telefaksów, urządzeń do obsługi produkcyjnego druku kolorowego, a także dokumentów wielkoformatowych. Raporty, badania oraz inne usługi informacyjne świadczone przez BERTL są dostępne poprzez rożnego rodzaju subskrypcje.

Innowacyjny ploter Arizona 350 XT, dzięki swojej dużej szerokości, umożliwia wykorzystanie urządzenia do zadrukowywania sztywnych mediów o wymiarach nawet do 3,05 x 2,50 m. Dodatkową jego wartością jest to, że można w nim zadrukowywać dwa media, które osadzone są na oddzielnych obszarach stołu bez konieczności zatrzymywania urządzenia. Ploter oferuje również tryb z roli na rolę umożliwiający zadrukowywanie elastycznych materiałów o szerokości do 2,2 m. W dowolnym momencie można zmieniać oba tryby bez przerywania drukowania, co znacząco zwiększa jego prędkość produkcyjną. Korzysta z czterokolorowych atramentów, oferując też opcję białego atramentu. Podobnie jak inne modele z tej rodziny ploterów wykorzystuje technologię obrazowania Océ VariaDot, zapewniającą niemal fotograficzną jakość wydruku. Zdaniem producenta gwarantuje jakość, niezawodność i przyjazność dla użytkownika.