Nowości, Wielki Format

Wielkoformatowa premiera Agfa Graphics

Wielkoformatowa premiera Agfa Graphics Najważniejszą europejską premierą Agfa Graphics w zakresie wielkoformatowego druku atramentowego UV przygotowywaną z myślą o targach Ipex 2010 jest system :Jeti 1224 UV HDC. Jego światowa premiera miała miejsce 8 kwietnia br. w czasie międzynarodowej wystawy Sign Expo w Orlando na Florydzie.

Ploter :Jeti 1224 UV HDC to pierwszy system wielkoformatowego druku inkjetowego wprowadzony na rynek przez Agfa Graphics po przejęciu przez nią marki :Jeti. Jeti 1224 UV HDC, zbudowana w oparciu o solidną, stalową platformę i zaprojektowana z myślą o ciągłej pracy, maszyna :Jeti 1224 UV HDC została wyposażona w unikalne, napędzane silnikiem liniowym łoże próżniowe pozwalające na dokładnie odwzorowanie punktów rastrowych zarówno w trybie płaskim jak i w opcjonalnym „z roli na rolę”.

Urządzenie umożliwia zadrukowywanie każdego płaskiego podłoża o grubości do 5 cm, zaś w trybie „z roli na rolę” może obsłużyć zwoje z materiałem ważące nawet 110 kg. :Jeti 1224 UV HDC jest pierwszym urządzeniem z rodziny :Jeti, w którym zastosowano technologię głowic drukujących o zmiennej wielkości kropli Ricoh Gen 4. Z myślą o ich pełnej kompatybilności z materiałami eksploatacyjnymi, Agfa Graphics stworzyła technologię atramentów :Anuvia HD, które pozwalają na pracę głowic Ricoh z prędkością 30 KHz w trybie binarnym i 13 KHz przy zastosowaniu zmiennej kropli. Pracując standardowo w trybie 4-kolorowym z dodatkową bielą, system :Jeti 1224 UV HDC pracuje z identyczną prędkością w obu trybach, oferując rozdzielczość maksymalną 1200 dpi.

Ploter :Jeti 1224 UV HDC jest zdaniem producenta idealnym rozwiązaniem przy wykonywaniu różnego rodzaju druków wymagających wysokiej rozdzielczości, grafiki wystawienniczej, zabudowy typu POS, systemów oznaczeń zawieszanych na budynkach, materiałów do podświetleń, druków soczewkowych, banerów, wyrobów ceramicznych, zadrukowywaniu drewna oraz przy wielu innych zastosowaniach wymagających trybu płaskiego.