Nowości, Wielki Format

Durst Rho 162 TS – hybrydowy ploter UV

Najnowszy ploter firmy Durst to specjalistyczne urządzenie do druku znaków drogowych na materiałach z roli na rolę lub bezpośrednio na stalowej, laminowanej płycie. Durst Rho 162 TS (ang. Traffic Sign) to następca modelu 161 TS.

Oprócz, najbardziej zauważalnej różnicy czyli możliwości zadruku płaskich mediów ploter odróżnia się także wyższą rozdzielczością druku i unowocześnioną konstrukcją. Najnowszy ploter firmy Durst cechuje się szerokością zadruku do 157,5 cm. Flatbed jest w stanie przyjąć płytę o grubości do 30 mm. Z kolei system rolowy posiada udźwig do 150 kg. Przy druku z roli, grubość medium nie może przekroczyć 2,5 mm. Atutem ploterów Rho jest także magnetyczny system prowadzenia karetki, która porusza się dzięki siłom elektromagnetycznym przez co trwałość i precyzja ruchu jest o wiele większa niż w tradycyjnych rozwiązaniach mechanicznych. Elementy konstrukcji, jak np. szyna karetki plotera wykonane są z takiego samego aluminium, który używany jest w przemyśle lotniczym.

Durst Rho 162 TS to ważący 2000 kg ploter przeznaczony do całodobowej pracy produkcyjnej,  dedykowany dla producentów oznakowania drogowego i informacyjnego.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów UV firmy Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.