Nowości, Wielki Format

Fujifilm pokaże, jak ujednolicić sitodruk i druk cyfrowy

Firma Fujifilm ogłosiła wprowadzenie nowego systemu kontroli kolorów zwanego „Pro-File” na targach FESPA 2010. System ten został zaprojektowany tak, by pozwolić drukarzom sitodrukowym na dostarczenie identycznego koloru wyjściowego oraz w celu optymalizacji wydajności produkcji w technologiach sitodruku i druku cyfrowego.

System Pro-File łączy w sobie trzy najlepsze w swojej klasie elementy, farby sitodrukowe Fujifilm Sericol, maszyny cyfrowe Fujifilm Acuity oraz oprogramowanie ColorGATE. Takie połączenie pozwala drukarzom sitodrukowym na uzyskanie zgodnego koloru i wysokiej jakości druku w proofach, druku sitodrukowym i cyfrowym poprzez proces zarządzania barwą, zapewniając użytkownikom elastyczne i ekonomiczne rozwiązanie wychodzące naprzeciw rosnącym oczekiwaniom co do druku zgodnego z ISO 12647-2 (FOGRA 39).

– Sądzimy, że istotne jest, aby pokazać odwiedzającym targi FESPA jak mogą oni wykorzystywać metody sitodrukowe, których używają od lat, w połączeniu z obecnie dostępnymi nowymi technologiami cyfrowymi w celu zapewnienia swoim klientom spójnego i oszczędnego produktu. Nasz najnowszy system Pro-File właśnie to zapewnia – mówi Keith Harley, dyrektor marketingu na Europę w Fujifilm Sericol.