Nowości, Wielki Format

Durst Rho 351R

Durst Rho 351R to ploter UV drukujący z roli na rolę o szerokości zadruku 350 cm. Jest to alternatywne dla dużych ploterów solwentowych rozwiązanie, stworzone do druku siatek, banerów, plandek, namiotów, balonów, backlitów, blockoutów, itd.

„Trzysta-pięćdziesiątka”, tak jak cała linia ploterów Rho wyposażona jest technologię Quadro Array. Opatentowana przez firmę Durst macierzowa budowa głowic pozwala na szybki zadruk bez utraty jakości. Głowice Rho 351R, a może być ich w zależności od konfiguracji 8 lub 16, drukują w stałej, rzeczywistej rozdzielczości 400 lub 600 dpi. Jest to wystarczająca jakość aby uzyskać ostre 4-punktowe napisy, wobec tego wydruki nadają się do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych. Wydajność maksymalna plotera to 171 m2/h. Rho 351R posiada magnetyczny system prowadzenia karetki, która porusza się dzięki siłom elektromagnetycznym przez co trwałość i precyzja jest o wiele większa niż w tradycyjnych rozwiązaniach. Elementy konstrukcji, jak np. szyna karetki plotera wykonane są z takiego samego aluminium znanego z konstrukcji lotniczych.

Durst Rho 351R, drukuje „zielonymi” (ekologicznymi, nie posiadającymi lotnych związków organicznych) atramentami UV utwardzanymi na powierzchni materiału w procesie polimeryzacji. Po nałożeniu atramentu, lampy UV „naświetlają” warstwę farby, która łączy się w sposób trwały z podłożem. Taki wydruk jest wysoce odporny na ścieranie i inne czynniki, przez co może być stosowany w aplikacjach zewnętrznych i wewnętrznych.

Oprogramowanie Dursta (oparte na ripie Caldera) posiada ciekawą funkcję 2-krotnego wzmacniania koloru przy druku na materiale do podświetleń (backlit). Inne funkcje to: tryb druku błyszczący/matowy, jednoczesny proces ripowania, transferu danych i drukowania, kontrolę zużycia atramentu. Ploter wyposażony jest standardowo w wydajną stację roboczą i 19-calowy, dotykowy panel sterowania.

Durst Rho 351R to ploter dla dużych drukarni wielkoformatowych, agencji reklamowych i producentów plandek, namiotów i balonów.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów UV firmy Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.