Nowości, Wielki Format

Anapurna 2500 LED firmy Agfa Graphics

W ostatnim czasie portfolio Agfa Graphics w zakresie wielkoformatowego druku atramentowego UV zostało rozszerzone o hybrydowy ploter :Anapurna 2500 LED, dedykowany do szerokiej gamy zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, wykonywanych na różnorodnych podłożach sztywnych i giętkich.

:Anapurna 2500 LED to przemysłowy ploter „hybrydowy”, w którym połączono inkjetowe głowice drukujące Agfa Graphics z wysokiej jakości promiennikami UV-LED. Zastosowana w nich technologia LED umożliwia zadrukowywanie w ploterze szerszej niż dotychczas gamy materiałów, a co za tym idzie zastosowanie go do większej liczby aplikacji przy niskim całkowitym koszcie użytkowania. Urządzenie jest dedykowane przede wszystkim na rynek sitodruku i systemów oznaczeń i znajduje zastosowanie przy produkcji takich wyrobów jak: plakaty, fotoreprodukcje, billboardy, displeje (również typu POS i POP), panele wystawowe, grafika sceniczna, elementy konstrukcyjne, panele reklamowe itd. W ploterze można stosować różnorodne media sztywne (w trybie płaskim) i giętkie (w trybie z roli na rolę) o szerokości do 2540 mm, zadrukowywane w jednym z trzech trybów prędkości, z których maksymalny wynosi prawie 60 m2/h.

Ploter :Anapurna 2500 LED posiada też inne ciekawe funkcje, wpływające na jego wysoką wydajność i jakość. Wśród nich warto wymienić choćby automatyczne skanowanie materiałów przed rozpoczęciem drukowania. Dzięki temu urządzenie rozpoznaje, z jakiej szerokości i grubości podłożem ma do czynienia, w odpowiedni sposób pozycjonując karetkę z głowicami drukującymi. Na łatwość użytkowania wpłynie też z pewnością intuicyjny interfejs użytkownika wyposażony w ekran dotykowy.

Model :Anapurna 2500 LED to kolejny już przedstawiciel rodziny wielkoformatowych systemów drukujących w technologii UV produkowanych przez Agfa Graphics. Dziś składa się ona z kilku różnych modeli, bazujących na podstawowej wersji :Anapurna i oferujących funkcje automatyzujące produkcję oraz pozwalających na zastosowanie dodatkowych efektów. Część z nich znalazła już pierwszych użytkowników w naszym kraju.