Nowości, Wielki Format

Nowa drukarka Mimaki – JV5-320DS

Firma Mimaki Engineering Co. Ltd. ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej, wielkoformatowej drukarki JV5-320DS drukującej bezpośrednio oraz w technologii sublimacyjnej. Urządzenie umożliwia drukowanie bezpośrednie na podłożach poliestrowych o szerokości do 3,2 m Podczas drukowania na podłożach poliestrowych atrament może swobodnie przenikać przez tkaninę, dlatego drukarka JV5-320DS wyposażona jest w pojemnik na atrament, który zapobiega plamieniu. Atrament suszony jest natychmiast po druku, co zapobiega sklejaniu się podłoża podczas zwijania. Dodatkowo JV5-320DS wyposażony jest w nowy system Spray Suppressor, który korzystnie wpływa na gęstość atramentu.

JV5-320DS osiąga maksymalną rozdzielczość 1440 dpi. Prędkość druku uzależniona jest od rozdzielczości i zawiera się w przedziale od 60,3 m2/godz. (540 x 720 dpi) dla drukowania materiałów oglądanych z daleka do 44 m2/godz. (540 x 1080 dpi) w przypadku drukowania materiałów oglądanych z bliska. Urządzenie wykorzystuje atrament sublimacyjny Mimaki Sb52.

Dzięki możliwości drukowania nie tylko bezpośredniego na tkaninach, ale również sublimacyjnego w jednym urządzeniu, dostawcy usług druku mogą zaproponować znacznie szersze portfolio aplikacji. Dodatkowe oszczędności mogą być poczynione poprzez drukowanie bezpośrednie na wstępnie przygotowanym poliestrze, co eliminuje koszty papieru transferowego oraz ogranicza ilość odpadów. Dostawy drukarki JV5-320DS rozpoczną się 8 stycznia 2010.

– Wprowadzając urządzenie JV5-320DS odpowiadamy na oczekiwania rynku związane z produktami tzw. miękkimi i jego zapotrzebowanie na wydajne i efektywne wielkoformatowe urządzenia drukujące w najwyższej jakości. Możliwość druku bezpośredniego na tkaninach poliestrowych nie tylko poszerza ofertę dostawców usług druku, ale także pozwala na wymierne oszczędności na materiałach takich jak papier transferowy oraz redukcję odpadów – deklaruje Shinichi Uehara, szef działu SG w firmie Mimaki.