Nowości, Wielki Format

Agfa :Anapurna Mw w firmie Pro-Mont

W połowie listopada w firmie Pro-Mont z Opoczna został uruchomiony pierwszy na polskim rynku ploter wielkoformatowy Agfa :Anapurna Mw, wyposażony w opcję nanoszenia koloru białego przed lub po właściwym wydruku. Urządzenie, do którego wkrótce dołączy kolejny system z rodziny :Anapurna, rozszerzyło park maszynowy tego przedsiębiorstwa w zakresie druku wielkoformatowego i będzie służyć przede wszystkim do bezpośredniego zadrukowywania paneli wystawowych, płytek PCV i innych sztywnych podłoży, wykorzystywanych w ekspozycjach sklepowych czy targowych.

W systemie :Anapurna Mw można stosować podłoża o maksymalnej szerokości 62” (1575 mm), jest on wyposażony w siedem najnowszej generacji, 12-pikolitrowych głowic, oferujących wysokiej jakości druk z rozdzielczością 720 x 1440 dpi i maksymalną wydajnością 23 m2/h. Jego cechą charakterystyczną jest możliwość opcjonalnego zastosowania (przed lub po właściwym wydruku) dodatkowej bieli jako koloru specjalnego bądź wykorzystania jej przy zadrukowywaniu materiałów przezroczystych. W tym celu wyposażono go w osobny system zarządzania białym atramentem. Ploter posiada też unikalny próżniowy system pozwalający na płynny i bezproblemowy transport podłoży nawet przy wysokiej prędkości drukowania. Specjalne czujniki bezpieczeństwa chronią głowice drukujące, a ładowanie mediów jest tu ułatwione dzięki automatycznemu pasowaniu i korekcie ułożenia głowic drukujących. Pas jonizujący eliminuje ryzyko gromadzenia się ładunków elektrostatycznych na podłożu, zapewniając optymalne rozmieszczenie kropel atramentu i lepszą jakość drukowania. Urządzenie miało swoją światową premierę na tegorocznych targach Fespa Digital w Amsterdamie.

Od chwili instalacji maszyna pracuje w firmie Pro-Mont na dwie zmiany i docelowo ma obsługiwać ok. 25% wykonywanej tu produkcji w zakresie zadrukowywania sztywnych podłoży. Wkrótce dołączy do niej inne urządzenie Agfa Graphics , ploter :Anapurna M4f, drukujący w czterech kolorach z prędkością 14 m2/h opcjonalnie wyposażony w system „z roli na rolę”.

– Docelowo  chcemy mieć w naszym zakładzie cztery urządzenia pracujące w technologii UV i pozwalające na bezpośrednie zadrukowywanie sztywnych materiałów – zapowiada Stefan Rogulski, właściciel firmy Pro-Mont.