Nowości, Wielki Format

Agfa Graphics przejmuje firmę Gandi Innovations

Agfa Graphics poinformowała o podpisaniu umowy przejęcia większości majątku północnoamerykańskiej części firmy Gandi Innovations Holdings LLC oraz udziałów w zagranicznych oddziałach tego kanadyjskiego producenta. Przejęcie pozwoli firmie Agfa Graphics znacząco zwiększyć swoją obecność na rynku wielkoformatowego druku inkjetowego.

Portfolio urządzeń średniej klasy wytwarzanych przez Gandi Innovations z myślą o tym segmencie rynkowym jest w pełni komplementarne z ofertą Agfa Graphics w dziedzinie druku inkjetowego. Umowa pozwoli jednocześnie firmie Agfa Graphics przejąć obsługę grupy użytkowników urządzeń Gandi Innovations z całego świata. Transakcja, której kwoty obie strony nie ujawniają, nie będzie miała znaczącego wpływu na dług finansowy Agfa Graphics. Do jej zatwierdzenia niezbędna jest także zgoda sądów, które w maju br. wyraziły zgodę na warunkową działalność Gandi Innovations zgodnie z kanadyjskim aktem federalnym CCAA i amerykańskim Chapter 15. Firma Gandi Innovations została założona w 2001 roku, a jej główna siedziba i zakłady produkcyjne znajdują się w kanadyjskim mieście Mississauga. Pracuje w niej 256 osób. Firma prowadzi działalność na całym świecie za pośrednictwem biur sprzedaży i dystrybutorów.

– Włączenie w struktury Agfa Graphics to dla pracowników i klientów Gandi Innovations olbrzymia szansa na przyszłość. Połączone możliwości w zakresie produkcji, obsługi klientów oraz działań badawczo -rozwojowych spowodują przyspieszenie we wprowadzaniu na rynek nowych rozwiązań, dostarczaniu nowych możliwości biznesowych oraz zapewnią polepszenie jakości usług świadczonych naszych klientom z całego świata – mówi Hary Gandy, prezes i założyciel Gandi Innovations.