Nowości, Wielki Format

Wyróżnienia EDP dla Mimaki

Mimaki Europe zostało w tym roku dwukrotnie nagrodzone w konkursie EDP na najlepszy produkt roku – za przełomową cyfrową drukarkę wielkoformatową UJV-160 z utrwalaniem UV LED  oraz za urządzenie drukująco – tnące do tekstyliów TPC – 1000.

Drukarka wielkoformatowa UJV-160 z utrwalaniem UV LED wygrała w kategorii do 1,6 m. Hybrydową maszynę cechuje nowy podajnik mediów, który może pracować z mediami do 12 kg. Elastyczny tusz utrwalany w technologii UV LED jest rozszerzalny i nie pęka przy zginaniu. Dodatkowo twarde atramenty, dostępne także w kolorze białym, mogą być wykorzystywane przy pracach, które nie wymagają zginania ani składania. Mimaki oferuje także ekonomiczne opakowania z atramentem o pojemności 600 ml pozwalające zaoszczędzić do 30-40 proc. kosztów i są mniej szkodliwe dla środowiska. Wielkoformatowa drukarka UJV-160 jest również energooszczędna, ponieważ diody UV LED mogą być włączane i wyłączane bez żadnego rozgrzewania wstępnego. W porównaniu z konwencjonalnymi lampami, lampy UV LED potrzebują mniej niż 50% energii. UJV-160 może zadrukowywać podłoża wrażliwe na wysokie temperatury. Jakość nadruku jest zapewniona poprzez technologię zmiennej kropli oraz rozdzielczość dochodzącą do 1200 x 1200 dpi.

Drugi produkt firmy Mimaki nagrodzony w konkursie na najlepszy produkt roku to ploter drukująco-tnący TPC-1000, przeznaczony do produkcji odzieży. Wykorzystanie atramentów solwentowych do drukowania na podłożach termotransferowych umożliwia drukowanie numerów, nazwisk oraz nazw drużyn oraz marek, a także liter drukowanych na odzieży codziennego użytku. Wykorzystanie atramentu sublimacyjnego o wysokiej gęstości umożliwia wybór z szerokiej gamy kolorów i pozwala na drukowanie na papierze transferowym.