Nowości, Wielki Format

Durst Rho 800 Presto ploterem roku 2009

Po raz drugi z rzędu czytelnicy amerykańskiego Wide-Format Imagining wybrali wielkoformatową drukarkę Durst Rho 800 Presto na produkt roku w kategorii – ploter UV!

Durst Rho 800 Presto to flatbed UV z opcją druku ciągłego. System ten pozwala skrócić czas potrzebny na ręczne podawanie płyt. Np. gdy w czasie godzinnej pracy Rho 800 zadrukowuje 100 arkuszy, drukuje przez 59 i pół minuty poświęcając na podanie 100 arkuszy jedynie 30 sekund.
Maksymalna prędkość zadruku wynosi 120 arkuszy na godzinę, gdzie wymiary arkusza to 125 x 80 cm. Za prędkość druku odpowiedzialny jest system głowic Quadro Array Technology, ten sam, który jest zastosowany w całej linii Rho.
Ponadto macierzowa budowa głowic pozwala na osiągnięcie wysokiej prędkości bez potrzeby zmniejszania rozdzielczości. Rho 800 drukuje ze stałą, rzeczywistą rozdzielczością 600 dpi, co oznacza, że teksty o rozmiarach zaledwie kilku punktów są ostre i czytelne. Rho 800 to ploter 6-kolorowy. Ploter jest w stanie zadrukować materiał o maksymalnej szerokości 2.5 metra i o nieograniczonej długości. Mogą to być wszelkie materiały sztywne o grubości do 40 mm (w wersji Industrial nawet do 70 mm) i ciężarze do 50 kg (wersja Industrial – 70 kg).
Ploter drukuje atramentami UV utwardzanymi na powierzchni materiału w procesie polimeryzacji. Po nałożeniu atramentu lampy UV „naświetlają” warstwę farby, która łączy się w sposób trwały z podłożem. Taki wydruk jest wysoce odporny na ścieranie i inne czynniki. Gama materiałów do zadruku w druku UV jest bardzo szeroka – najczęściej są to wszelkie materiały powlekane i niepowlekane, kartony, tektura falista, tworzywa, pleksi, pianki, aluminium, szkło, drewno. Durst Rho 800 Presto, to ploter dedykowany do produkcyjnego cyklu pracy 24/7.

Wide-Format Imagining to czasopismo trafiające do ponad 17 500 specjalistów branży druku wielkoformatowego, m.in. operatorów maszyn i właścicieli drukarni. Co roku mają oni możliwość wybrania najlepszych ich zdaniem produktów. W kategorii urządzeń do druku na materiałach płaskich wybrano ploter UV – Durst Rho 800 Presto.