Nowości, Wielki Format

Tekstylne plotery D-Gen w ofercie Atrium

Oferta Atrium Centrum Ploterowe została rozszerzona o profesjonalne plotery D-Gen do bezpośredniego druku na tekstyliach.

Tekstylny D-Gen Teleios to nowy ploter w ofercie Atrium. Jest przeznaczony dla branży tekstylnej a także reklamowej, gdzie wymagany jest bezpośredni, trwały, wysokiej jakości druk na różnego rodzaju tekstyliach, tkaninach, flagach bez potrzeby stosowania dodatkowych kalandrów, pras czy papierów transferowych!

Teleios V8 to inkjetowy 74-calowy ploter piezo o szerokości zadruku od 210 do 1879 mm. Jest to drukarka 4- lub 8-kolorowa o maksymalnej rozdzielczości 1440 dpi. W konfiguracji 4-kolorowej osiąga maksymalną prędkość zadruku 57.2 m2/h (tryb Draft: 450 dpi, 2 pass) natomiast standardowa prędkość produkcyjna Teleiosa to 38 m2/h (540 dpi, 3 pass).

Teleios w zależności od użytego typu atramentów (disperse, acid, reactive) może korzystać z różnych zestawów kolorystycznych. W konfiguracji 8-kolorowej oprócz CMYKa użyte mogą być jeszcze kolory: jasny cyjan, jasna magenta, pomarańczowy, zielony, niebieski, czerwony i szary.
Jedną z zalet D-Gena jest system stałego zasilania w atrament o dużej pojemności BIS (ang. Big Ink System). Przy użyciu 4 kolorów, można zainstalować do 2 kg atramentu na każdy kolor. Natomiast przy użyciu 8 kolorów, na każdy z nich przypadnie 1 kg atramentu.

Atutem Teleiosa jest zintegrowany system wygrzewający (ang. heat fixation unit). Dzięki niemu D-Gen ma możliwość utrwalenia grafiki na bieżąco drukowanym materiale. System ten jest ulokowany przy podstawie z przodu plotera. Wbudowany w system wygrzewający komputer komunikuje się z ploterem, przez co „posiada wiedzę” o bieżącej temperaturze, prędkości i zużyciu atramentu dzięki czemu dobiera odpowiednie warunki pracy. Tak wygrzany materiał nie podlega już żadnemu dodatkowemu procesowi, materiał jest gotowy do użycia.
D-Gen Teleios V8 wyposażony jest także w specjalny system rolkowy dla tekstyliów. Co więcej znakomicie pracuje także z siatkami, flagami, itd.
Ploter ten może zostać doposażony także w kilka dodatkowych systemów. Jednym z nich jest pochłaniacz oparów (fumebuster), które tworzą się w momencie utrwalania wydruku. Kolejnym systemem jest PM-180 (pre-coating machine) oraz HC-200 (heat cutter) czyli system odcinająco-nawijający. Dzięki wykorzystaniu tych wszystkich systemów można w pełni zautomatyzować proces produkcyjny.