Nowości, Wielki Format

Atrium na Packaging Innovations

W dniach 28-29 kwietnia Atrium Centrum Ploterowe na targach Packaging Innovations zaprezentowało możliwości zadruku podłoży płaskich takich jak kartony czy tektura falista w technologii UV.

Światłoutwardzalna technologia druku UV umożliwia druk praktycznie na dowolnym sztywnym i elastycznym medium, nie wykluczając materiałów o dowolnym kolorze tła i dowolnej fakturze a także na materiałach bezbarwnych i lustrzanych. Firma zaprezentowała możliwości ploterów UV firmy Durst, których jest wyłącznym dystrybutorem. Aktualnie firma posiada w portofolio kilkanaście modeli ploterów UV, w tym kilka dedykowanych dla branży opakowaniowej, np. Rho 700 z systemem druku na tekturze falistej. Durst Rho 700 charakteryzuje się modułową budową i możliwością rozbudowy w dowolnym momencie.

Głowica składa się z czterech połączonych elementów dających łącznie 512 dysz. Wielkość kropli generowana przez głowicę wynosi 30 pikolitrów, co pozwala na osiągnięcie rozdzielczości druku 600 dpi. Pozwala na wydrukowanie czcionki o wielkości 6 punktów. Na ruch karetki mają wpływ siły magnetyczne a nie mechaniczne. Maszyna została też wyposażona w wydajne oprogramowanie.

Ploter Durst Rho 700 można skonfigurować pod kątem używanego medium, wyposażyć go w system druku z roli na rolę o dużym udźwigu. Ploter może być dostosowany do zadruku ciężkich materiałów płaskich lub też bardzo cienkich. Rho 700 może także być wyposażony w system druku na kartonach i tekturze. Rho 700 może być wyposażony w 4 lub 8 głowice Spectra Quadro Array – co przekłada się na jego prędkość maksymalną 50 lub 100 metrów kwadratowych na godzinę. Maszyna ma także możliwość druku na wielu płytach obok siebie.