Nowości, Wielki Format

Atrium na targach w Poznaniu

Na poznańskich targach Euro-Reklama firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentowała pełną ofertę urządzeń i materiałów do druku wielkoformatowego.

Dystrybutor zaprezentował kompleksową ofertę wielkoformatowych drukarek solwentowych, tekstylnych, UV oraz ploterów tnących. Atrium pod szyldem Ikonos wystawił także materiały własnej produkcji. Jeden z nich – monomeryczna folia samoprzylepna Profiflex Pro GPT 100+ została nagrodzona złotym medalem MTP.

Na stoisku opolskiego dystrybutora można było zapoznać się z pełnym przeglądem maszyn belgijsko-japońskiej firmy Mutoh. Segment najwęższych maszyn reprezentowany był przez ploter graficzny Mutoh RJ-900 o szerokości 1.08 metra. Ploter ten przeznaczony jest dla wszelkich agencji, studiów graficznych i projektowych. RJ-900 można także przystosować do druku sublimacyjnego. Wtedy wraz z prasą stanowi kompletny zestaw do druku transferowego.

Maszyny eko-solwentowe były reprezentowane przez serię ploterów Mutoh ValueJet. Atrium zaprezentowało dwa modele: ValueJet 1304 o szerokości 1.37 metra i ValueJet 1614 o szerokości 1.62 metra. Oba charakteryzują się wysoką rozdzielczością druku do 1440 dpi. Dzięki technologii druku falą z przeplotem są w stanie osiągnąć prędkość zadruku odpowiednio 14 i 18.2 m2/h (bez paskowania).

Linia ploterów mild-solwentowych reprezentowana była przez produkcyjny ploter Mutoh Blizzard. Podczas targów ploter drukował wysoko jakościowe grafiki nawet w prędkości 40 oraz 80 m2/h na materiale Ikonos Smart.

Plotery do druku bezpośrednio na tekstyliach były reprezentowane przez model Teleios V8 firmy D-Gen, wyposażony w dodatkowe systemy utrwalające wydruk.

Segment solwentowych maszyn o zadruku 3.2 m reprezentowały trzy urządzenia. Dwa z nich to sprawdzone plotery koreańskiej firmy DGI. Atrium na stoisko pokazało dwa popularne modele: DGI XP-3204T oraz DGI PolaJet PS-3204D.

Na stanowisku Atrium znalazły się dwie maszyny drukujące w technologii UV: Mutoh Zephyr oraz Durst Rhopac 160. Pierwsza to rolowo-stołowy ploter UV o szerokości 1.6 metra. Druga to drukarka przeznaczona do zadruku wszelkich materiałów płaskich, w tym kartonów i tektury falistej.

Oprócz pełnej gamy materiałów do druku wielkoformatowego Ikonos zaprezentował kilka nowych materiałów produkowanych w Opolu – m.in. Backlit, Backlit UV, folię samoprzylepną. Ta ostatnia została uhonorowana złotym medalem. Nie zabrakło także atramentów a kilka razy dziennie odbywały się pokazy oklejania samochodów za pomocą Ikonos Cast System.