Nowości, Wielki Format

Océ Poland nagrodzona

Plotery Océ ColorWave 600 i Arizona 350GT oraz oprogramowanie Océ PrismaPrepare otrzymały podczas tegorocznych targów Poligrafia i Euro-Reklama Outdor Expo złote medale.
Jurorzy docenili zastosowaną w Océ ColorWave 600 technologię Océ CrystalPoint. Dzięki niej toner (Océ TonerPearls) przekształcany jest w żel, który krystalizuje się na medium, dając w efekcie wyraziste, wysokiej jakości, odporne na wodę obrazy o precyzyjnym rozmieszczeniu poszczególnych ich punktów.
Kolejne nagrodzone urządzenie to płaski ploter UV – Océ Arizona 350 GT. Możliwość drukowania białym atramentem za jednym przejściem w czterech schematach pozwala na poddruk mediów, drukowanie na mediach transparentnych i podświetlanych lub drukowanie jednolitej bieli w wydajny sposób. Arizona 350GTwykorzystuje atramenty utwardzane promieniami UV oraz nowoczesną technologię obrazowania Océ VariaDot, która tworzy punkty o zmiennej wielkości poprzez dozowanie kropli atramentu o objętości zmieniającej się od zaledwie 6 do 42 piktolitrów. Posiada również podajnik mediów z roli.
Złotym medalem targów zostało również uhonorowane oprogramowanie z rodziny Prisma – PrismaPrepare. Jest przeznaczone dla cyfrowych urządzeń na papier cięty – tych produkowanych przez Océ, jak też innych dostawców. Ma pomóc w usprawnieniu procesu przygotowania prac do drukowania. PRISMAprepare oferuje m.in. funkcje zbierania dokumentów PDF pochodzących z różnych źródeł w ramach jednego wielosekcyjnego pliku, korekcji i czyszczenia dokumentów i zdjęć, tworzenia layoutu drukowanej pracy, dostosowania odpowiednich podłoży do poszczególnych zleceń lub części zleceń, optymalizacji procesu produkcji poprzez wybór odpowiednich procesów i urządzeń wykańczających.