Nowości, Wielki Format

Digiprint i HP na targach Poligrafia 2009

Firma Digiprint już po raz piąty będzie uczestnikiem poznańskich targów „Poligrafia”. Na 300-metrowym stoisku będzie można obejrzeć najnowsze rozwiązania firmy HP z dziedziny wielkiego formatu i cyfrowego offsetu Indigo.

Arkuszowa maszyna HP Indigo 5500 pozwala na druk personalizowanych materiałów, średnich i małych nakładów na żądanie klienta, przy offsetowej jakości druku. Na stoisku będzie można zobaczyć najnowszą drukarkę HP Designjet L65500 – pierwszy model z nowej kategorii wielkoformatowych drukarek do druku reklam i oznakowań, drukujących w technologii lateksowej. Technologia wielkoformatowego, wysokojakościowego druku cyfrowego tuszami lateksowymi, jest technologią innowacyjną w skali międzynarodowej. Zadrukowywanie podłoża (do 2,64 m., szerokości) realizowane jest pasami o szerokości 216 mm przez zespół trzech głowic, przy maksymalnej rozdzielczości 1200 dpi. Uzyskiwana przez HP Designjet L65500 wydajność drukowania jest bardzo wysoka i wynosi do 70 m2/h.

Z portfolio wielkoformatowych drukarek przemysłowych HP Scitex zostaną pokazane modele FB6100 i HP XP5300.
HP Scitex FB6100, to flatbed, którego szybkość druku dochodzi do 100 m²/h, a dzięki zastosowaniu głowic spectra (28pl), możemy uzyskać bardzo wysoką rozdzielczość druku, sięgającą 1080 dpi. Nowy FB6100 występuje tylko w jednej wersji, poza podstawowymi kolorami, wyposażony jest w biały kolor, a także system roll-to-roll, dający możliwość druku na elastycznych nośnikach o szerokości do 2,2m. Może drukować w trybie 4, 6 lub 8 – kolorowym, zachowując przy wszystkich opcjach doskonałą jakość wydruków. Maszyna drukuje w technologii UV, dzięki czemu wydruki są trwałe i wysokiej jakości. FB6100 drukuje na praktycznie wszystkich twardych podłożach, a nawet szkle i drewnie, jest szybki, wszechstronny i pracuje bezawaryjnie.

Wielkoformatowa maszyna HP Scitex XP5300, jest odpowiedzią firmy na rosnące potrzeby producentów wydruków, dotyczące radykalnego zminimalizowania kosztów produkcji i efektywności. XP 5300 jest obecnie jedną z najszybszych maszyn wielkoformatowych w ofercie HP. Szybkość druku dochodzi do 300 m²/h, przy rozdzielczości 360 dpi. Jest to maszyna 5m, drukuje z roli na rolę, w trybie 4–kolorowym, przy użyciu dwóch rodzajów tuszu UV. Największą zaletą XP5300 jest bardzo oszczędny, wysokojakościowy druk. W trybach billboardowych, zadrukujemy aż do 180m2 z jednego litra tuszu. Pozwala to, na znaczną redukcję poczynionych inwestycji, związanych nie tylko z zakupem urządzenia, ale także, z utrzymaniem zaplecza produkcyjnego. Wszystkie maszyny HP korzystają z oprogramowanie Caldera, specjalnie dedykowanego do tego typu urządzeń.
Ofertę uzupełniają stół Kongsberg, automatyczna obcinarka Fotoba XL320, oraz najnowsza zgrzewarka firmy Miller Webmaster – Extreme Impulse.
Ofertę uzupełniają stół Kongsberg, automatyczna obcinarka Fotoba XL320, oraz najnowsza zgrzewarka firmy Miller Webmaster – Extreme Impulse. Zaprezentowane zostanie także oprogramowanie EskoArtwork i Caldera oraz urządzenia do wykańczania wydruków marki Fotoba i Miller Weldmaster.