Nowości, Wielki Format

Premiera Rolanda RS-540/640

Firma Roland DG wprowadziła do sprzedaży nową serię ploterów drukujących Versa Art RS-540 i RS-640. Nowy ploter łączy w sobie najlepsze cechy serii VersaCAMM i PROIII. Legendarna niezawodność w połączeniu z wydajnością i niską ceną to recepta na sukces w trudnych czasach. Premiera w Polsce nowego plotera przewidziana jest na 17 października na Dniu Otwartym w firmie Jet Media.

VersaArt to czterogłowicowy ploter solwentowy pracujący w konfiguracji CMYK, który zapewnia osiągi druku znacznie prześcigające inne maszyny tej klasy. Przy konstruowaniu nowych ploterów drukujących Versa Art wykorzystano najlepsze rozwiązania sprawdzone w modelach serii VersaCAMM i PROIII. Dzięki temu uzyskano perfekcyjne i bardzo konkurencyjne narzędzie do produkcji różnorodnej grafiki, od wysokiej jakości reprodukcji fotograficznych, poprzez plakaty, banery zewnętrzne aż po grafikę samochodową. Wszystko przy pomocy jednego urządzenia Versa Art RS 540 i RS 640. Prace wydrukowane na Versa Art odpowiadają najwyższym standardom jakościowym dzięki technologii Inteligent Pass Control®, która precyzyjnie kontroluje wielkość i położenie poszczególnych kropli atramentu, aby uzyskać gładki druk bez paskowania.

Prostota obsługi i szybkie uruchomienie.

Nowy ploter Versa Art jest tak zaprojektowany, aby maksymalnie uprościć obsługę, skrócić czas uruchomienia oraz wyłączenia. Standardowo Versa Art wykorzystuje znane z poprzednich modeli kasety z atramentem ECO SOL MAX o pojemności 220 lub 440 ml. Maksymalny ciężar rolki do zadruku wynosi aż 40 kg. Prosta, kompaktowa konstrukcja i małe gabaryty sprawiają, że urządzenie nie zajmuje wiele powierzchni.

Wysoka wydajność i jakość.

Versa Art RS 640 drukuje w trybie standardowym z prędkością 10 m²/h na folii oraz 12 m²/h na banerze, a w trybie hihg speed aż 21,4 m²/h. Versa Art jest dostarczana razem z nową wersją wysokowydajnego programu ripującego VersaWorks 3 z wbudowanym najnowszym Adobe PostScript. Nowa VersaWorks pozwala na sterowanie aż do 4 ploterów z jednego komputera, zawiera również Roland Color System do precyzyjnego uzyskania kolorów specjalnych, a także takie funkcje jak drkuk zmiennych danych (Variable Data Printing) oraz Max Impact Preset dla zwiększenia kontrastu kolorystycznego. Program oczywiście posiada takie funkcje jak: kolejkowanie, przeskalowanie, panelowanie, przycinanie oraz obracanie o 90º. Program odczytuje pliki formatu: TIFF, JPEG, EPS, PS, PDF 1.4 i DCS 2.0.

Wszystkie plotery serii RS będą opcjonalnie dostępne z systemem stałego zasilania CISS wraz z kompletem atramentów ES max lub Flemink Ultra.

Atrakcyja cena. Cena detaliczna modelu RS 540 wynosi 12.500 € netto, a modelu RS 640 – 16.500€ netto.

Premiera -17.10.2008, Dzień Otwarty Jet Media.

Dodatkowe informacje:

Jet Media Sp. z o.o., Bartosz Pilkowski

BPilkowski@jetmedia.pl  

(22) 379 15 00

www.rolanddg.pl