Nowości, Wielki Format

Pierwszy polski producent

Firma Atrium Centrum Ploterowe uruchomiła pierwszą w Polsce i tej części Europy linię produkującą materiały do druku wielkoformatowego. Pomysł uruchomienia produkcji w kraju zrodził się z obserwacji rynku krajowego i zagranicznego.

Większość sprzedawanych na naszym rynku materiałów pochodzi z Azji – trzeba przyznać nie zawsze powtarzalnych i najwyższej jakości. Uznaliśmy, że wejście z produkcją wysokojakościowych materiałów indoor i outdoor na rynek polski i europejski będzie dobrym posunięciem. W ubiegłym roku w Opolu stanęła unikalna w tej części Europy linia produkcyjna. Inwestycja ta umożliwia nam produkcję wysokiej jakości materiałów marki Ikonos do wydruków wielkoformatowych – mówi Paweł Stania z Atrium.

Produkcja zlokalizowana w Europie Środkowej ma umożliwić firmie skrócenie czasu realizacji zamówień do kilku dni.
Moce produkcyjne jakimi dysponujemy, dają nam możliwość prowadzenia sprzedaży w ilościach hurtowych na terenie całej Europy. Nie rozróżniamy klientów na wymagających i nie wymagających. Odbiorcy z Europy Środkowo-Wschodniej są dla nas tak samo ważni jak ci z Europy Zachodniej. Mimo to, jest kilka czynników, na które nasi kontrahenci zwracają szczególna uwagę. Najważniejszym jest powtarzalność produkcji. Materiał wyprodukowany rok temu i za rok musi mieć te same, niezmienne walory. Powtarzalność jakościowa i kolorystyczna musi być zachowana – dodaje Stania.
W pierwszym etapie projektu, całość produkcji trafiała na polski rynek. Aktualnie firma rozwija sieć dystrybutorów za granicą. Docelowo większość produkcji będzie trafiała na zagraniczne rynki.

Atrium produkuje media powlekane czyli materiały tzw. wysoko jakościowe. Ich przeznaczenie to najczęściej aplikacje typu indoor. Medium powlekane powstaje w ten sposób, że na materiał stanowiący bazę, która nie jest w stanie przyjąć atramentu solwentowego nanosi się specjalną substancję na której grafika się utrwali. Taka warstwa ma ona około 30 mikronów grubości. Przewagą materiału powlekanego nad niepowlekanym jest lepsza absorpcja i co za tym idzie większa możliwa do uzyskania rozdzielczość i prędkość druku.

Materiały serii Ikonos przeznaczone są do wszelkiego rodzaju pop-upów, roll-upów, standów. Ich zastosowanie to także elementy wystawiennicze, podświetleniowe i citylighty. Ikonos to także znakomitej jakości papier foto. W zależności od potrzeb rynku poszukujemy nowych rozwiązań. W niedalekiej przyszłości przy współpracy z koncernem BASF planujemy uruchomić produkcję folii samoprzylepnej.
Jeden z materiałów – Smart Ikonos – w tym roku otrzymał Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

www.atrium.com.pl