Nowości, Wielki Format

Umowa o współpracy

Canon podpisał umowę o współpracy z firmą Reprograf S.A. w zakresie sprzedaży arkuszowych monochromatycznych i kolorowych cyfrowych systemów produkcyjnych na terenie Polski. Owocem podpisanej umowy będzie również stworzenie centrum szkoleniowo-pokazowego – Instytutu Druku Cyfrowego (IDC). W ramach IDC prezentowane będą, w oparciu o doświadczenie kadry firmy Reprograf oraz rozwiązania z portfolio Canon, nowości w zakresie hybrydowej produkcji poligraficznej opartej na druku offsetowym i cyfrowym z jednolitym workflow.

Nawiązanie współpracy handlowej pozwoli obu firmom na stworzenie wspólnej konkurencyjnej oferty profesjonalnych systemów druku produkcyjnego. Canon posiada bogate portfolio innowacyjnych urządzeń poligraficznych, natomiast firma Reprograf, istniejąca na rynku polskim od sierpnia 1991 roku, jest wiodącym i uznanym dostawcą sprzętu i materiałów dla sektora prepress i drukarń offsetowych. Oferta firmy Reprograf obejmuje systemy poligraficzne pre-pressowe w oparciu o portfolio japońskiego potentata – firmy Dainippon Screen, systemy proofingowe na bazie wiodącego dostawcy tego typu rozwiązań – firmy EFI, rozwiązania pomiarowe firmy X-Rite, maszyny drukujące, dostarczane przez największego japońskiego producenta maszyn – firmę KOMORI oraz systemy do druku wielkoformatowego – bazujące na rozwiązaniach firmy EFI Vutek.

Bardzo cieszymy się z podpisanego porozumienia. Liczymy na to, że doświadczenie, wiedza i renoma ekspertów z firmy Reprograf pozwolą nam na szerokie dotarcie z naszą ofertą systemów druku do polskich profesjonalistów z branży druku produkcyjnego – powiedział Karl Heinz Fiala, dyrektor ds.marketingu na region Europy Środkowo-Wschodniej w Canon Business Solutions.

Znalezienie partnera ukierunkowanego nie tylko na prostą umowę dealerską, ale wnoszącego również wkład w stworzenie nowego pomysłu szkoleniowego dla branży poligraficznej, jakim jest IDC, to wymarzona sytuacja dla każdego polskiego podmiotu handlowego. Wspólne przedsięwzięcie pozwoli nam przedstawić klientom branżowym zagadnienia dotyczące koegzystencji druku konwencjonalnego i cyfrowego – powiedział Tadeusz Figurski, wiceprezes firmy Reprograf S.A.

www.canon.pl | http://www.reprograf.com.pl