Nowości, Wielki Format

Pierwsza w Polsce

W drukarni wielkoformatowej Prime Print stanęła najszersza maszyna Mimaki, model JV5-320S. Jest to pierwsza instalacja w Polsce i druga w Europie. Maszynę dostarczyła firma Spandex.

Do tej pory popularne na naszym rynku plotery serii JV5 występowały jedynie w mniejszych szerokościach – 130 i 160cm. Ponad trzy metrowy ploter 320S jest najszerszym i najnowszym rozwiązaniem Mimaki dostępnym w tej serii. Jako pierwsza w Polsce i druga w Europie Mimaki JV5-320S stanęła w warszawskiej drukarni Prime Print. Firma ta specjalizuje się przede wszystkim w druku wielkoformatowym wysokiej jakości.

– Nasza drukarnia zajmuje się drukiem i w tym chcemy się specjalizować. Nie jesteśmy agencją reklamową, tak jak to robi wiele firm posiadających plotery, ale naszą działalnością chcemy docierać do agencji i firm, które nie zajmują się drukiem, a także być wsparciem dla drukarń, które realizują duże zlecenia, których w danym momencie nie są w stanie wykonać samodzielnie. Do tej pory pracowaliśmy na mniejszych ploterach, a coraz większa ilość zleceń sprawiła, że zaczęliśmy szukać plotera drukującego w szerokości powyżej 3m, który gwarantuje szybki druk i najwyższą jakość prac. Z zebranych przez nas informacji okazało się, że Mimaki JV5-320S jest dla nas najlepszym rozwiązaniem – powiedział Grzegorz Idżkowski właściciel drukarni Prime Print.

Spośród kilku firm oferujących plotery Mimaki, drukarnia Prime Print wybrała Spandex. O wyborze zadecydowały warunki ekonomiczne oraz wsparcie serwisowe oferowane przez Spandex.

– Bardzo cieszymy się, że jako pierwsi w Polsce i drudzy w Europie mieliśmy okazję zainstalować Mimaki JV5-320S. Ploter ten drukuje w szerokości do 3,25m, a prędkość druku w trybie produkcyjnym to nawet 60m2/godz. Przy mniejszych prędkościach znakomicie nadaje się do druku prac w wysokiej jakości, zapewniając cały czas szybkie tempo druku. Biorąc pod uwagę potrzeby i specyfikę pracy drukarni Prime Print jest to maszyna, która znakomicie uzupełnia obecny park maszynowy oparty na ploterach Roland – dodał Artur Napiórkowski odpowiedzialny za sprzedaż maszyn w Spandex.

Spandex jest dystrybutorem ploterów marki Mimaki, Jeti oraz Gerber.

www.spandex.pl