Nowości, Wielki Format

3 x Mutoh 65 cali

Aż 3 plotery o szerokości 1.6 metra (65 cali) zostały wybrane na urządzenia roku 2008. Mutoh Blizzard 65– ploter roku 2008 wg European Digital Press Association. Mutoh Spitfire 65 Extreme – ploter roku 2008 wg Wide-Format Imagining. Mutoh ValueJet 1604/1614– ploter roku 2008 wg Wide-Format Imagining.

Blizzard, Spitfire Extreme i ValueJet to plotery 4-kolorowe. Wszystkie 3 modele wyposażone są w technologię druku falą z przeplotem (ang. Intelligent Interweaving). Polega ona na innym sposobie aplikacji atramentu, który to nie jest nakładany z każdym przebiegiem karetki w formie równoległych pasów, lecz w formie „fali” z inteligentnie rozmytym rastrem. Z każdym następnym przebiegiem karetki, kolejna „fala” łagodnie przeplata się z poprzednią. Efektem tego jest brak widocznych granic pomiędzy nimi – czyli tzw. paskowania. Nowa technika pozwala drukować z prędkościami 2 czy nawet 3-krotnie wyższymi w porównaniu do konkurencyjnych ploterów pozbawionych tej technologii. Dodatkowo Intelligent Interweaving umożliwia rozszerzenie przestrzeni kolorów dostępnej dla ploterów wielkoformatowych oraz przyspieszenie druku na tanich mediach.

Spitfire i Blizzard, to urządzenia mild-solwentowe czyli drukujące tzw. „średnim” atramentem solwentowym. Dedykowanie są one do aplikacji indoor i outdoor. Drukują one w wysokiej rozdzielczości 720 x 720 dpi (rozdzielczość 1440 dpi jest interpolowana) techniką zmiennej wielkości kropli (Vardot). Jest to jakość wystarczająca do uzyskania precyzyjnych grafik wielkości znaczka pocztowego. Plotery te drukują także w niższej rozdzielczości np. 360 dpi dedykowanej np. do reklamy zewnętrznej. Mutoh Blizzard charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością. Jego maksymalna prędkość zadruku wynosi aż 80 m2/h, prędkość produkcyjna to 40 m2/h, natomiast druk wysokojakościowy może się odbywać z prędkością do aż 20 m2/h! Mutoh Spitfire charakteryzuje się nieco niższymi prędkościami w porównaniu do Blizzarda – maksymalnie 42 m2/h. Oba urządzenia wyposażone są standardowo w ciężki system nawijająco-odwijający o udźwigu roli do 100 kg. Sterowanie tymi drukarkami odbywa się za pomocą profesjonalnego, dołączonego do plotera oprogramowania Onyx RipCenter 7 w polskiej wersji językowej.

Mutoh Blizzard i Spitfire to urządzenia stworzone dla agencji reklamowych i drukarni wielkoformatowych, które wymagają od plotera wielkoformatowego produkcyjnej prędkości, a zarazem najwyższej jakości druku i niezawodności. Są to urządzenia na których możemy drukować prawie wszystko od billboardów poprzez grafikę na pojazdy, podłogi, wystawy, aplikacje do podświetleń, stojaki reklamowe, plakaty na małych elementach jak naklejki skończywszy.

Trzecim nagrodzonym ploterem jest Mutoh ValueJet 1604/1614 drukujący ekologicznym atramentem – tzw. „eco-solwentem”. Dzięki temu można ploter zainstalować w pomieszczeniach biurowych, bez jakichkolwiek dodatkowych systemów wentylacji. Ploter drukuje w technologii zmiennej wielkości kropli. Rzeczywista rozdzielczość maksymalna jaką oferuje to urządzenie wynosi 1440 x 1440 dpi. Jest to więc drukarka do wysoko precyzyjnych wydruków, głównie mających zastosowanie we wnętrzach. Maksymalna prędkość urządzenia wynosi 18.2 m2/h – umożliwi ona wysoką produktywność w zastosowaniach reklamowych. Ploter może być wyposażony w ciężki system nawijająco-odwijający o udźwigu do 100 kg. ValueJet jak Blizzard i Spitfire standardowo wyposażony jest w oprogramowanie Onyx RipCenter 7 PL.

Ploter Mutoh ValueJet 1604/1614 przeznaczony jest do druku niskonakładowych grafik indoor i outdoor, takich jak: plakaty, banery, backlighty, grafiki POS, grafiki na pojazdy, naklejki, fotografie, itd. Dzięki technologii druku falą i przemyślanej nowej konstrukcji ploter jest łatwy w użyciu.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów firmy Mutoh w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

http://www.atrium.com.pl