Nowości, Wielki Format

Gala Obsesji Papieru , Tworzyw

18 czerwca br. w Warszawie w tajemniczej scenerii Fortów Legionów firma CEZEX ogłosiła wyniki V I edycji konkursu „Obsesja Papieru, Tworzyw”.

Jak co roku konkurs adresowany był do agencji reklamowych, niezależnych twórców i drukarni, dla których papier i tworzywa są niekończącym się źródłem inspiracji. Prace zgłaszane były w następujących kategoriach; Mistrzowska Kreacja, Mistrzowskie Wykonanie, Mistrzowski Projekt, Mistrzostwo na Wielką Skalę, Pasja Tworzyw, i Egzamin na Mistrza. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 500 prac od twórców z całej Polski i z Niemiec. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie Obsesja Papieru Tworzyw jest to, że praca musi być wykonana z papieru lub tworzywa, które jest w ofercie CEZEXU. Jury pod przewodnictwem Andrzeja Pągowskiego wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych. Prace oceniane były pod względem niekonwencjonalnego wykorzystania papieru i tworzyw, spójności kreacji z dobranym materiałem oraz perfekcji wykonania.

Nagrody i wyróżnienia kategorii Mistrzowska Kreacja otrzymali: Pakato z Poznania, Caneum z Chorzowa, Agata Łaska z Warszawy, Kra – Box z Warszawy, TM Druk z Warszawy, Gustaw Studio z Poznania, Mariusz Gajewski z Warszawy, Pomarańcza z Poznania, Drukarnia KIM ze Stargardu Gdańskiego, Karte&Text Manufaktur z Berlina, Impressia z Częstochowy, Petite – Tusia Jałochowska z Wrocławia, At Work z Warszawy, Czarny Tulipan z Gdyni, TBWA-Kreacja E-Graphics z Warszawy, Katarzyna Derkacz- Gajewska z Warszawy, BBFT – Atelier z Hanoweru.
W kategorii Mistrzowski Projekt nagrody i wyróżnienia otrzymali; Magdalena Zaremba z Pruszcza Gdańskiego, Agnieszka Grochowska z Gdańska, Infotext z Gliwic, Muzeum Powstania Warszawskiego z Warszawy.
Kategoria Egzamin na Mistrza; Maria Gołębiowska z Warszawy.

Nagrody i wyróżnienia w kategorii Mistrzostwo na Wielką Skalę; Rapid z Warszawy, S4 z Krakowa, Grawipol ze Słupska, Black/Creative z Katowic, Międzynarodowe Targi Gdańskie z Gdańska, Wydawnictwo Bernardinum z Pelpina, Mariusz Gajewski z Warszawy, Fine Grain z Kielc.

Pasja Tworzyw nagrody i wyróżnienia otrzymali; Labo Print z Poznania, Quest z Kalwarii Zebrzydowskiej, RBD Reklama z Warszawy, Fortis z Zielonej Góry, SMG Dart z Sopotu.

Jury przyznało również Nagrodę Specjalną dla Gustaw Studio z Poznania jest to praca wykonana na papierze Alezan Wild Jaszczurka 300g/m3

Wśród zgłoszonych prac znalazło się wiele projektów zrealizowanych na tworzywach, które są coraz bardziej doceniane przez projektantów i cieszą się większym zainteresowaniem.

www.cezex.pl