Nowości, Wielki Format

Trzej Muszkieterowie…

…..
czyli o poważnym biznesie z przymrużeniem oka

Trzej Muszkieterowie dołączyli Do Grupy AJ 1000. W wyniku długotrwałych, a czasem krótkotrwałych negocjacji podczas walk targowych z konkurencją Bractwo Muszkieterów działające pod herbem PolKos przyjęło w te elitarne progi kolejnych trzech Amigos. W herbie: Weba z Wrocławia, Arpik z Poznania i Opus z Piły. Każdy z nich ujął Bractwo odmiennym podejściem do prowadzonych walk o sukces na rynku wielkiego formatu.

W herbie Weba, pierwszy Roland pojawił się już wcześniej. Po długiej, dokładnej analizie padło wreszcie sakramentalne tak. Marcin Bzduła z drukarni Weba zdecydował się na AJ 1000 z powodu nakładów prac: ilości którymi niejeden zamek można było by opleść kilkakrotnie. Ów Bzduła, coraz później wracał do domu ponieważ Roland sj 745 się po prostu nie wyrabiał. Rada Wojciecha Górskiego z Bractwa PolKos w początkowej fazie zabrzmiała dość żartobliwie: „Panie Marcinie niech Pan włącza maszyny i do domu. Robota nie Gołota nie ucieknie".

Opus z Piły również posiadał w swoim parku maszynowym Rolanda sp 540. Mariusz Kosior z PolKosu odbierając telefon od Paweła Ładzińskiego zapytał standardowo co słychać? Ku jego zdziwieniu nie usłyszał odpowiedzi tylko pytanie: kiedy przywieziesz mi Aj 1000. Był to najszybszy zakup AJ 1000 w historii. Zlecenie marzenie. Oczywiście po kilku dniach nastąpiła chwila refleksji, jednakże po kilku chwilach rozmowy decyzja nie uległa zmianie.
Rada firmy PolKos: „Panie Pawle jak do tej pory rozgraniczajcie ceny dla agencji reklamowych i klientów końcowych. Przy wydajności i jakości obu maszyn nie powinien mieć Pan kłopotów z obłożeniem ich pracą”.
Zdaniem Mariusza Kosiora firmy z regionu mogą śmiało zamawiać wydruki w firmie Opus. Posiada ona wszystkie asy w rękawie.

Drukarnia Arpik z Poznania ma na swoim koncie bardzo duże inwestycje w sprzęt z najwyższej półki. Jeżeli chodzi o maszyny do druku wielkoformatowego brakuje firmie tylko Hamera bo resztę już mają. To oczywiście żart, lecz martwiąc się o swoją przyszłość (czy rzeczywiście) firma PolKos zastanawia się jak poszerzyć można jeszcze portfolio oferowanych maszyn i co jeszcze może sprzedać.
Rada Firmy PolKos: „Po inwestycjach i współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami, po takim starcie będzie ciężko zwolnić tempo”. Czego PolKos gorąco życzy drukarni.

Poprosiliśmy Muszkieterów firmy PolKos o ich punkt widzenia.

Magdalena Pieczykolan: Skąd pomysł na Rolanda?
Marcin Bzdura, drukarnia Weba : Mam juz jednego Rolanda Sj 745, więc miałem pewność, że kupując drugą maszynę niczym nie ryzykuję. Pierwszy ploter sprawdził się znakomicie, a obsługa ludzi z
Polkosu jest zawsze doskonała! Pomysł zakupu większej maszyny wziął się po prostu z potrzeby drukowania szerszych materiałów i jeszcze szybciej. Aj 1000 właśnie to gwarantuje!
Klienci są już przyzwyczajeni do pewnej jakości wykonywanych prac, nie można ich zawieść!

M.P: Jak długo zastanawiali się Państwo nad wyborem maszyny przed podjęciem decyzji?
Piotr Stelmaszyk, Arpik: Decyzja zapadła właściwie natychmiastowo, kiedy zobaczyliśmy maszynę na targach w Poznaniu wiedzieliśmy, że to jest to czego szukamy! A poza tym, któż by się oparł argumentom Wojciecha Górskiego z PolKosu? Mamy już maszynę do druku UV więc AJ 1000 doskonale uzupełnia nasz park maszynowy.

M.P: Na co najbardziej zwracali Państwo uwagę?
Paweł Ładziński, Opus: Chodziło nam przede wszystkim o jak największą uniwersalność urządzenia, a z tym jak powszechnie wiadomo jest na rynku ciężko. AJ 1000 zapewnia nam bardzo szybki wydruk do 45m/h w trybie produkcyjnym z zachowaniem świetnych kolorów i doskonałego nasycenia. Łącząc to z relatywnie niskimi kosztami wydruku, mamy strzał w 10. I o oto właśnie nam chodziło.

M.P: Co umożliwia nowe urządzenie?
Marin Bzdura, Weba: Roland AJ 1000 to połączenie szybkości, jakości wydruku i niezawodności, a obszar pracy czyli 2,60m daje duże spectrum działania. Maszyna jest na pewno droższa niż różnego rodzaju chińskie urządzenia, których teraz dużo na rynku, ale będąc na prezentacji takiego plotera utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że czasem trzeba zapłacić trochę więcej za sprzęt najwyższej klasy.

www.polkos.com.pl