Nowości, Wielki Format

15 lat Atrium Centrum Ploterowe

W maju 1993 roku powstała firma Atrium. Przydomek Centrum Ploterowe wyraźnie wskazywało na profil działalności. I tak też zostało do dziś…

Przez 15 lat opolski dystrybutor stał się czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego w Polsce. Początki firmy związane były z ploterami tnącymi. Boom na agencje reklamowe pozwolił rozwinąć firmie skrzydła. Liczba ploterów na których wycinano reklamy rosła w Polsce w ogromnym tempie. Następnie zaczęły pojawiać się pierwsze plotery drukujące. Także i na te urządzenia przyszedł boom gdyż znalazły swoje miejsce na rynku reklamy. Mimo, że dzisiejsze drukarki wielkoformatowe nie przypominają już swoich poprzedników, wciąż sprzedają się bardzo dobrze i są jednym z najważniejszych produktów oferowanych przez Atrium.

Atrium od początków był związany z belgijsko-japońskim producentem ploterów – firmą Mutoh. Jest też jego wyłącznym dystrybutorem w kraju. W ostatnich latach w ofercie dystrybutora pojawiły się także m.in.: laminarki Kala, plotery RHO UV firmy Durst oraz grandformatowe drukarki Jeti firmy Gandinnovations. Firma ma za sobą już klika tysięcy instalacji co rzutuje na jej profesjonalizm i ogromne doświadczenie.

Obsługą po sprzedażową zajmuje się dział mediów oraz serwisu. Ten pierwszy prowadzi sprzedaż szerokiej gamy atramentów i materiałów do druku wielkoformatowego. Doradcy są w stałym kontakcie z drukarniami i agencjami, dzięki czemu nie muszą się one martwić o dostępność mediów i ciągłość produkcji. W ramach firmy działa także profesjonalny, mobilny, certyfikowany serwis ploterów wykonujący przeglądy i naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne – wszystko zgodnie z procedurami producentów sprzętu.

Na początku 2008 roku firma przeniosła się do nowej siedziby przy ulicy Gosławickiej w Opolu. W budynku o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych znajdują się przestronne biura, sale prezentacyjne i szkoleniowe, magazyny oraz linia produkcyjna. Ta ostatnia to duży krok na przód dla całej firmy. Produkowane w Opolu wysokiej jakości powlekane media do druku solwentowego dedykowane są do profesjonalnych systemów wystawienniczych, POS, standów, roll-upów, light boxów, itd. Jeden z opolskich materiałów zdobył Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2008. Elastyczna cena, wysoka jakość, pozytywne opinie z rynku polskiego to klucz przetargowy na wymagające rynki całej Europy, na które firma rozpoczyna ekspansje. Moce produkcyjne jakimi dysponuje opolski producent, dają możliwość prowadzenia sprzedaży w ilościach hurtowych na terenie całej Unii.

Inną ważną nagrodą jest Gazela Biznesu. Aby otrzymać ten tytuł – przyznawany przez Puls Biznesu oraz Coface Poland – trzeba spełnić rygorystyczne kryteria. Atrium rokrocznie od kilku lat znajduje się w elitarnym gronie Gazel Biznesu – przyznawanych polskim firmom za dobre wyniki finansowe, solidność, uczciwość w biznesie oraz profesjonalizm. Potwierdzeniem wysokich standardów jest wdrożony w Atrium system zarządzania jakością ISO 9001:2000.

Aktualnie firma zatrudnia około 40 pracowników w działach: administracji, marketingu, handlowym, mediów, serwisie oraz produkcji. Oprócz siedziby firmy w Opolu, do dyspozycji klientów pozostają również oddziały w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Nie tylko tam można liczyć na pomoc dystrybutora. Firma Atrium obecna jest na wszystkich liczących się targach reklamowych i poligraficznych w kraju takich jak Euro-Reklama, RemaDays, Outdoor&Media Expo a także za granicą na Drupie, Viscomie czy Fespie. Firma regularnie organizuje seminaria w różnych regionach kraju jak i szkolenia techniczne w swoim centrum w Opolu.
Źródło: Atrium

Atrium na Drupie
W dniach od 29 maja do 11 czerwca 2008 Atrium Centrum Ploterowe zaprasza na targi Drupa do Düsseldorfu.
Atrium zaprasza wszystkich odwiedzających odbywających się co 4 lata targów Drupa do pawilonu 9 na stoisko B43 (Mutoh) oraz do pawilonu 7a na stanowisko D13 (Durst). Na tych stoiskach można będzie zapoznać się z polskim dystrybutorem oraz zapoznać się z jego ofertą.

Atrium Centrum Ploterowe jest dystrybutorem ploterów firm Mutoh, Gandinnovations oraz Durst na terenie Polski.