Nowości, Wielki Format

ASBRU – nowa marka ploterów wielkoformatowych na rynku polskim

Od lutego bieżącego roku na rynku polskim dostępna jest nowa marka ploterów wielkoformatowych ASBRU. Pojawienie się tej marki jest wynikiem podpisania umowy o wyłączności na dystrybucję pomiędzy duńskim producentem LMT Gruppen oraz naszą rodzimą firmą Leadcom.

LMT Gruppen
LMT Gruppen ApS (nazwa skrócona ASBRU), to duńska firma inżynierska specjalizująca się w profesjonalnych upgrade’ach do wielkoformatowych ploterów drukujących. Opracowała i wprowadziła do produkcji wiele unikatowych rozwiązań poprawiających ich funkcjonalność i jakość pracy. Z niektórych rozwiązań Asbru korzystają bezpośrednio najwięksi, światowi producenci maszyn drukujących, wprowadzając je do masowej produkcji swoich urządzeń. Asbru posiada bardzo silną sieć dystrybucji w całej europie.

Leadcom
Leadcom to firma działająca na rynku wielkoformatowego druku cyfrowego. Specjalizuje się w rozwiązaniach wysokiej jakości. Obecnie Leadcom jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce takich marek jak: Asbru (plotery solwentowe), GCC (wielkoformatowy ploter UV StellarJet 250), oraz EFI-Inkware (atramenty do ploterów Asbru, Mimaki, Roland).
Firma jest też dystrybutorem atramentów Sunchemical, dedykowanych do maszyn Mimaki, Roland oraz maszyn grandformatowych Scitex Vision (dawna marka maszyn HP) oraz najwyższej jakości mediów do druku cyfrowego.

Informacje podstawowe
Asbru to obecnie najbardziej nowoczesne plotery solwentowe na rynku polskim.
Pod względem zastosowanych technologii i unowocześnień konstrukcyjnych plotery ASBRU przewyższają nawet oryginalną maszynę japońską.

W maszynach Asbru stosowane są najnowsze dostępne technologie, dokładnie przeanalizowane technicznie rozwiązania, poprawiające ich użytkowanie i jakość druku.

Każda zmiana konstrukcyjna i technologiczna jest bardzo dokładnie testowana najpierw w duńskim laboratorium LMT Gruppen a następnie w warunkach wielozmianowej pracy produkcyjnej. Wszechstronne testy jakie przechodzą maszyny Asbru dają pełną gwarancję niezawodnej ich pracy.

System stałego zasilania
W maszynach Asbru zastosowano zaawansowane konstrukcyjnie i bardzo wygodne w użytkowaniu systemy stałego zasilania w atrament. W standardowym wyposażeniu znajduje się profesjonalny system stałego zasilania o pojemności 500 ml na kolor. System oparty jest na połączonych w tandem, wygodnych w eksploatacji, gwarantujących najwyższą czystość obsługi kasetach. Konstrukcja kaset odpowiada fabrycznym wymaganiom stawianym przed systemami zasilania w atrament, co bezpośrednio przekłada się na jakość druku oraz żywotność głowic.
W ofercie Asbru znajduje się również unikalny na skalę światową, opatentowany, w pełni elektroniczny system stałego zasilania o pojemności 1 litra na kolor. Jest to system dedykowany do wymagających użytkowników, potrzebujących posiadania pełnej kontroli nad maszyną. System szczególnie sprawdza się w środowisku wysokonakładowego druku w trybie kilkuzmianowej pracy.

Systemu stałego zasilania Asbru mają zastosowanie w maszynach Asbru (mode Pro 64/74 oraz Compact Pro30/54) a także maszynach Roland (modele SJ 645/745, XJ 640/740 oraz XC540 i VP300/540).

Maszyny Asbru objęte są pełną gwarancją producenta, łącznie z gwarancja na głowice oraz pełnym, bogatym wspomaganiem technicznym ze strony sprzedawcy.

www.leadcom.pl