Nowości, Wielki Format

Małoformatowy druk cyfrowy w Business Consulting

Firma Business Consulting prowadzi działalność w obrębie trzech obszarów: Mediów Miejskich, Agencji Reklamowej oraz Usług Doradczych. Nowopowstała cyfrowa drukarnia małoformatowa stanowi uzupełnienie kompleksowej oferty firmy. Na potrzeby działu Media Miejskie drukarnia wykonuje plakaty eksponowane w tramwajach i autobusach oraz ulotki dystrybuowane w akcjach eventowych. Klienci Agencji Reklamowej mogą drukować w Business Consulting wszelkiego rodzaju materiały poligraficzne.

Inwestycja, zrealizowana w ostatnim kwartale ubiegłego roku była związana z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi druku cyfrowego, zarówno w kolorze, jak i czarno-białego. Mówi Krzysztof Gmyrek, wiceprezes Business Consulting Sp. z o.o: – Decyzja o utworzeniu działu cyfrowego druku małoformatowego wynikła z potrzeb rynku. Nasi klienci zamawiali u nas duże ilości materiałów poligraficznych.

W nowej cyfrowej drukarni małoformatowej rozpoczęły pracę dwie maszyny firmy Océ – kolorowa CPS 900 Platinium i czarno-biała VarioPrint 2100. Obie wyposażone są w ciągi finishingu SDD. Maszyny pracują w nowoczesnej technologii OCECopy Press, dzięki której wykonane kopie mają wysoką i taką samą niezależnie od nakładu jakość zbliżoną do offsetu.

Zaletą technologii cyfrowej jest możliwość druku krótkich serii i niskich nakładów, bez skomplikowanego procesu przygotowalni do druku. Jak również personalizacja wydruków. Każdy wydrukowany arkusz może zawierać zmienne dane. Mogą to być numerowane bilety, dedykowane zaproszenia, listy seryjne, oferty uwzględniające specyficzne potrzeby klienta.

Druk małoformatowy w Business Consulting to przede wszystkim różnego rodzaju materiały akcydensowe: foldery, plakaty, wizytówki, ulotki, materiały szkoleniowe, drukowane w nakładach od 1 sztuki nawet do kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, ale także broszury, skrypty, pozycje książkowe w oprawach miękkich klejonych. Zlecają je zarówno klienci bezpośredni jak również agencje reklamowe. Wielu klientów współpracuje z Business Consulting w pełnym zakresie począwszy od projektu, poprzez druk na dalszej obróbce i uszlachetnianiu kończąc.