Nowości, Wielki Format

SCORPIO na EURO-REKLAMIE


Podczas tegorocznej edycji targów, firma SCORPIO zaprezentowała swoją ofertę handlową, dedykowaną dla tego sektora poligraficznego. Na stoisku przedstawiono ofertę wielkoformatowych drukarek cyfrowych, przemysłowych rozwiązań do tampondruku i znakowania laserowego, a także urządzeń do hot-stampingu.

Głównym eksponatem na liczącym 66 m2 stoisku, była drukarka cyfrowa Virtu RS 25 szwajcarskiej firmy Spühl AG. Urządzenie to było jednocześnie największą maszyną prezentowaną na tegorocznych targach Euro-Reklama. Fakt ten, w połączeniu z ogromnymi możliwościami produkcyjnymi maszyny, szybko przyczynił się do wzbudzenia bardzo dużego zainteresowania, zarówno ze strony zwiedzających jak i innych wystawców.

Urządzenie Virtu RS 25 pozwala osiągnąć najwyższą rozdzielczość w druku cyfrowym UV, przy zachowaniu wysokiej wydajności produkcyjnej. Drukarka ta to pracujące w technologii druku UV urządzenie hybrydowe, mogące drukować zarówno na płaskich podłożach, jaki i na materiałach z roli. Specjalna konstrukcja maszyny umożliwia przejście z roli na druk płaski w ciągu 300 sekund. Szerokość druku wynosi do 250 cm, a grubość zadrukowywanych podłoży może wynosić do 95 mm. Drukarka może wykonywać nadruki w 7 kolorach, w tym w kolorze białym, o rozdzielczości do 1200 dpi.

Wzmocniona konstrukcja maszyny pozwala na użycie dużych i ciężkich materiałów jako zadrukowywanych podłoży. Drukarka Virtu może też zadrukowywać materiały z roli, których waga dochodzi do 500 kg, natomiast udźwig stołu ładującego płaskie podłoża wynosi do 50 kg/m2. Zadruk płaskich podłoży ułatwia stół próżniowy z regulowanymi komorami. Nieprzerwany zadruk nawet bardzo dużych powierzchni umożliwiają 6 litrowe pojemniki z farbą dla wszystkich kolorów, posiadające czujniki poziomu farby i opcję napełniania ich bez konieczności przerywania pracy urządzenia.

Na stoisku firmy Scorpio zaprezentowane zostały również sprawdzone rozwiązania z dziedziny technologii tampondruku, niemieckiej firmy Tampoprint AG, będącej pionierem i wynalazcą tej technologii znakowania. Prezentowana maszyna tampondrukowa Tampoprint V 90/90 DUO przyciągała uwagę osób zwiedzających, bezpośrednio zainteresowanych tą właśnie techniką druku. Ta dwukolorowa maszyna z zamkniętym systemem kałamarza i wydajnością do 1200 cykli/godz. jest jedną z najbardziej popularnych konstrukcji niemieckiego producenta, znajdując nabywców zarówno wśród firm wykonujących nadruki na materiałach reklamowych, jak i producentów znakowanych detali dla przemysłu.

Jako uzupełnienie oferty urządzeń do tampondruku pokazane zostały również, oferowane przez firmę Tampoprint AG, materiały eksploatacyjne i akcesoria do druku tamponowego, takie jak: farby, tampony, formy drukowe, a także gotowe produkty zadrukowane technologią tampo, pokazujące jej szerokie możliwości.

 

www.scorpio.com.pl