Nowości, Wielki Format

Już 5000 ploterów z serii Roland VersaCAMM VP zainstalowanych na Świecie

Od momentu wprowadzenia do sprzedaży w kwietniu 2007 r. nowej serii ploterów drukująco – tnących VersaCAMM VP, zainstalowano na Świece 5000 takich maszyn.

Roland DG to jedyny światowy producent ploterów drukująco-tnących. Seria VP powstała na życzenie klientów, których wskazówki pomogły w opracowaniu tego modelu. Inżynierom Roland znakomicie udało się połączyć druk czterokolorowy atramentami solwentowymi z precyzyjnym wycinaniem krawędzi. Maszyny Roland to jedyne na świecie plotery drukująco-tnące. Druk i cięcie realizowane tą samą maszyną, to najlepsze rozwiązanie dostępne obecnie na rynku. Folia samoprzylepna podczas druku solwentowego zmienia swój rozmiar pod wpływem temperatury stołu grzewczego. Po przeniesieniu jej i założeniu na „zimny” stół plotera tnącego folia wychładza się i powraca do pierwotnych rozmiarów. Ploter drukująco-tnący zachowuje te same warunki przez cały cykl produkcyjny. Temperatura a tym samym rozmiar folii pozostaje taki sam przez co precyzja jest o wiele większa niż przy użyciu dwóch oddzielnych ploterów.

Na Rolandzie VP drukuje się takie produkty m.in. wydruki z jakością fotograficzną, reprodukcje na mediach imitujących płótno, wydruki do podświetleń, etykiety z kodami paskowymi,naklejki na samochody,banery, rolupy, pop-upy, kalendarze,imienne emblematy, bilety wstępu, menu i wszystko, co tylko jesteś w stanie sobie wyobrazić.

Głowica drukująca i tnąca działają niezależnie od siebie nie powodując tym samym żadnych błędów czy odchyleń.  Unikalny system pozycjonowania QuadrAlign™ pozwala odnaleźć i wyciąć grafikę, która została zdjęta, zalaminowana a następnie ponownie założona na ploter. Roland VersaCAMM jest urządzeniem łatwym w montażu i użytkowaniu. Panel kontrolny zawiera dostęp do uproszczonego menu, którym kontroluje się takie funkcje jak: czyszczenie, druk testowy, ustawianie punktu początkowego oraz implementacja warunków drukowania ustawionych przez użytkownika. Ustawienia mediów są łatwe, a możliwe jest również skorzystanie z ośmiu programów, w których można zapisać własne parametry druku i cięcia na konkretnych materiałach. Dostęp do nich uzyskujemy już po naciśnięciu jednego przycisku. Dołączone oprogramowanie VersaWorks RIP umożliwia profesjonalnym twórcom większe możliwości, włącznie z drukowaniem zmiennych danych tzw „personalizacji”.
Dostawcą ploterów Roland jest firma Jet Media Sp. z o.o.