Nowości, Wielki Format

Sun Chemical dostawcą materiałów dla SA Labels

Sun Chemical podpisał umowę z firmą SA Labels, na podstawie której będzie dostarczać farby, podłoża i lakiery stosowane w najnowocześniejszej technologicznie maszynie Ultraflex, produkowanej przez drugą z wymienionych firm.

Ultraflex to – jak zapewnia producent maszyny – pierwszy na świecie system drukujący oferujący zupełnie nowe możliwości w zakresie wykańczania druków, w tym foliowanie, tłoczenie i lakierowanie oraz drukowanie na całej gamie materiałów samoprzylepnych i opakowań miękkich.
Tony Coultard, dyrektor operacyjny firmy SA Labels, powiedział: W dzisiejszym, niezwykle konkurencyjnym środowisku konsumenckim właściciele marek muszą posiadać możliwości odróżnienia swoich produktów. Projekty opakowań stają się więc coraz bardziej złożone, zwłaszcza na takich rynkach jak spożywczy i kosmetyczny. Tu właściciele marek próbują zwiększyć wartość produktu za pomocą druku. Często jednak pewnym ograniczeniem są możliwości maszyny drukującej. Ultraflex, dzięki wykorzystaniu wszystkich technik drukowania, w tym sitodrukowej, wklęsłodrukowej, fleksograficznej i ich kombinacji, pozwala właścicielom marek realizować swoje wizje.
Partnerstwo z Sun Chemical jest istotne dla sukcesu Ultraflex. Ta unikalna maszyna powoduje, że musieliśmy wybrać dostawcę produkującego najbardziej innowacyjne farby. Sun Chemical to w naszym odczuciu jedyna firma, której portfolio produktów spełnia nasze oczekiwania. Ma rozwinięty dział badań i rozwoju, a także szerokie doświadczenie w dziedzinie drukowania, co pozwala maszynie Ultraflex pokonywać istniejące ograniczenia – dodaje Tony Coultard.

System Ultraflex będzie dostępny w Europie wyłącznie w ofercie SA Labels od lipca 2008 roku.
Tony Palmer, dyrektor generalny działu opakowań brytyjskiego Sun Chemical, dodaje: Ultraflex to nowy rodzaj technologii i pierwsza maszyna tego typu na rynku. Zapewnia zupełnie nowe możliwości firmom z branży opakowań, tak by mogli dostarczać produkt wyróżniający się i zgodny z projektem. Cieszy nas, że dzięki naszym farbom i lakierom podnosimy jego wartość.