Nowości, Wielki Format

Scorpio dystrybutorem firmy Spuhl

Od września b.r. firma Spuhl AG jest bezpośrednio reprezentowana w Polsce, a dystrybutorem jej produktów zostało Scorpio Sp. z o.o. Spühl AG to szwajcarski producent najwyższej jakości cyfrowych drukarek wielkoformatowych UV, działający na rynku różnych zastosowań przemysłowych od 130 lat.

Decyzja o mianowaniu dystrybutora w Polsce podyktowana była m.in. rosnącą popularnością druku UV w naszym kraju, w tym także rozwiązaniami o najlepszych parametrach jakościowych, jakie reprezentuje firma ze Szwajcarii. Potwierdzeniem tego faktu są już pierwsze polskie instalacje w Warszawie i Gdyni. Scorpio wychodzi jednocześnie naprzeciw oczekiwaniom obecnych i potencjalnych klientów, podkreślających potrzebę posiadania przez producenta lokalnej obsługi posprzedażowej i magazynu materiałów eksploatacyjnych.

W zakresie druku cyfrowego firma Spuhl oferuje od lat drukarki wielkoformatowe z serii VIRTU. Są to, w zależności od wersji, czterokolorowe lub sześciokolorowe drukarki UV, drukujące również kolorem białym. Maszyny te, wyposażone są w 36 lub 48 piezoelektrycznych głowic drukujących Spectra SE-128 AA, dzięki czemu można na nich drukować z rozdzielczością do 1200dpi oraz uzyskać prędkość produkcyjną druku dochodzącą do 150m2/h. W trybie druku „flat-bed”, VIRTU jest w stanie zadrukowywać media płaskie do grubości 95 mm. Maksymalna szerokość zadrukowywanego medium to w zaleznosci od wersji odpowiednio 2,5m ( Virtu RS25 ) lub 3,5m ( Virtu RS35 ), natomiast długość druku ograniczona jest tylko przez długość zadrukowywanego podłoża.

Ponadto drukarka VIRTU w wersji 48 głowicowej jest w stanie drukować kolorem białym w następujących trybach: przed, po i pomiędzy kolorami. Urządzenia VIRTU przeznaczone są do zadruku mediów takich jak: pleksiglas, szkło, PVC, poliwęglan, ceramika, drewno, folie, banery, siatki i wiele innych.