Nowości, Wielki Format

Arizona 250 GT i nowe możliwości firmy Ajma-plex

Drukowanie na materiałach typu plexi, PCW, kapa, dibond, szkło itp. oraz na elementach nieregularnych i nietypowych np. na drewnie, MDFie, laminatach, kafelkach, płótnie, dzięki inwestycji w urządzenie Océ Arizona 250 GT, może zaproponować swoim klientom firma Ajma-plex z Poznania. To drugi już taki ploter zainstalowany w Polsce, który otwiera jego użytkownikowi możliwości drukowania nieosiągalnych dotychczas aplikacji. Dodatkowo, jak twierdzi Jakub Wdowicki, właściciel firmy Ajma-plex, zapewnia on niemal fotograficzną jakość wydruków wielkoformatowych dzięki wykorzystywanym w urządzeniu atramentom UV i technologii Océ VariaDot.

Ajma-plex jest firmą zajmującą się sprzedażą hurtową i detaliczną płyt z tworzyw sztucznych wykorzystywanych jako nośniki reklam, elementy wizualizacji i wystroju wnętrz, zabudowy stoisk targowych oraz jako baza do produkcji różnego typu stojaków, prezenterów, plafonów, liter, znaków itp. Zajmuje się również produkcją tego rodzaju nośników reklamy. Wcześniej swoje prace związane z wydrukami realizowała korzystając z usług innych drukarń, co jednak wydłużało czas realizacji zleceń i generowało dodatkowe koszty.
Teraz – mówi Jakub Wdowicki – kiedy dla klienta liczy się przede wszystkim czas, zdecydowaliśmy, że istotnym dla naszego rozwoju będzie posiadanie własnego urządzenia. Ponieważ technologia solwentowa z czasem będzie wypierana przez inne, nowsze i lepsze rozwiązania, podjęliśmy decyzję o zakupie urządzenia, w którym wykorzystywane są najnowsze z nich.
Zastosowana w ploterze stołowym Océ Arizona 250 GT technologia Océ VariaDot, jest technologią piezo najnowszej generacji. Umożliwia ona tworzenie punktów o różnych rozmiarach kropel od 6 do 42 pikolitrów. W rezultacie zapewnia niemal fotograficzną jakość wydruków o ostrości spotykanej przy rozdzielczości powyżej 1440 dpi, gwarantując tym samym firmie
Ajma-plex wysoką jakość usług. Druk na ploterze Arizona 250 GT pozwala wyeliminować nanoszenie grafiki na podkład sztywny metodą wyklejania folią wyciętą na ploterze oraz metodą druku solwentowego na folii oraz daje możliwość wydruku bezpośrednio na tzw. materiałach trudnych: srebrnych, złotych, o nietypowych kolorach oraz o porowatej i nierównej powierzchni itp.
Przy wyborze urządzenia, jak twierdzi Jakub Wdowicki, kluczowe znaczenie miała również jego wydajność. Arizona 250 GT drukuje z prędkością produkcyjną 16 m2/h. Czterokolorowa technologia Océ VariaDot zapewnia zużycie znacznie mniejszej ilości atramentu (do 35%) w porównaniu z sześciokolorowymi maszynami z technologią wtrysku jednolitych kropli, co przynosi dodatkowe oszczędności produkcyjne.
Arizona 250 GT jest urządzeniem ze stołem ciśnieniowym o płynnej regulacji przysysania podłoży do stołu. Pozwala to na precyzyjne przytrzymywanie różnorodnych płaskich mediów w celu wielokrotnego zadrukowywania. Urządzenie zadrukowuje materiały sztywne do krawędzi, co zwiększa procent ich wykorzystania i oszczędza czas ze względu na brak potrzeby dodatkowej obróbki.
Niemałe znaczenie dla Jakuba Wdowickiego przy wyborze plotera miał również fakt, że firma Océ posiada profesjonalny serwis, co, jak twierdzi właściciel firmy Ajma-plex gwarantuje bezpieczeństwo inwestycji i sprawną obsługę.

Dzięki inwestycji w ploter Arizona 250 GT zdecydowanie powiększyło się portfolio naszych usług – mówi Jakub Wdowicki – a naszym klientom mogliśmy zaproponować szybszą realizację zleceń. Tym samym zwiększyliśmy naszą konkurencyjność nie tylko na lokalnym rynku, ale również na rynku ogólnopolskim. Możemy również naszym klientom zaproponować teraz wykonanie zleceń nieosiągalnych dla innych firm.