Nowości, Wielki Format

Obcinarki Fotoba zdobywają polski rynek

We wrześniu b.r. firma Digiprint zainstalowała kolejne trzy modele włoskich obcinarek Fotoba. Są to doskonałe urządzenia wykańczające, przeznaczone do obróbki wszelkiego rodzaju wydruków.
Model obcinarki WR75 zakupiła firma Profilab. Jest to obcinarka przeznaczona do wykańczania wydruków wielkoformatowych z bardzo szybkim podajnikiem mediów.
WR75 daje możliwość łatwego ustawienia maszyny do cięcia wertykalnego i horyzontalnego, zgodnie z potrzebami klienta. Ta obcinarka pozwala na rozbudowę urządzenia. Opcjonalnie dodawany system pozycjonowania, pozwala na osiągnięcie wysokiej dokładności, przy prędkościach cięcia dochodzących do 10m/min. Maksymalna grubość obsługiwanych mediów, do 0,5mm.
Wśród mediów obsługiwanych są: poliweglan, laminaty, media powlekane, folie winylowe, itp Maksymalna długość obsługiwanych mediów na długość, wynosi 85m.
Kolejne dwie firmy, które poszerzyły swój park maszynowy o model Fotoby XL/320 – to warszawska drukarnia wielkoformatowa Lampart i poznańska drukarnia Masterprint XL.
XL320, to automatyczna obcinarka przeznaczona do obróbki wydruków superwielkoformatowych. Pozwala na bardzo precyzyjne obcinanie, ma możliwość dopasowania noży do nierównych krawędzi medium, oraz pozwala na cięcie bardzo zróżnicowanych mediów, do maksymalnej grubości 8 mm.
XL 320 akceptuje następujące media: poliwęglan, tkaniny banerowe, płyty PCV, folie PP i PCV, papiery i folie różnego rodzaju, media laminowane.

Digiprint jest dystrybutorem włoskiej firmy Fotoba na rynku polskim, oferuje także montaż tych urządzeń.