Nowości, Wielki Format

Cyfrowe nowości Sun Chemical Screen


Firma Sun Chemical Screen wprowadziła do swojej oferty nowy atrament solwentowy i dwa łatwe w instalacji systemy podajników, przeznaczone do wielkoformatowych urządzeń cyfrowych Seiko Color Painter, Hewlett-Packard i Océ.

Nowe produkty Sun Chemical Screen, oferowane pod marką Streamline i nazwami SCP i SCP Plus, mają być tańszą alternatywą dla drogich materiałów eksploatacyjnych oferowanych przez producentów urządzeń takich jak Seiko Color Painter, Hewlett-Packard i Océ. Sun Chemical Screen szacuje, że wykorzystując nowe produkty tej firmy, około 2000 europejskich drukarń cyfrowych korzystających z urządzeń Color Painter 64/100, HP 9000/1000 oraz Océ 6060/6100 może zredukować koszty związane z zakupem materiałów eksploatacyjnych nawet o 50%.

Dla wszystkich zainteresowanych korzystaniem z atramentów Streamline, firma Sun Chemical Screen stworzyła bardzo prosty proces instalacji systemów SCP/SCP Plus. Są one sterowane za pomocą mikroczipów i mogą być dostosowywane przez operatora, co eliminuje konieczność dostosowywania oprogramowania stosowanego w danej drukarni. Raz zainstalowane litrowe pojemniki z atramentem mogą być uzupełniane w czasie pracy urządzenia, pozwalając tym samym na kontynuację drukowania – jest to prawdziwe osiągnięcie w dzisiejszym konkurencyjnym środowisku.

Tony Cox, menedżer ds. cyfrowego biznesu i marketingu Sun Chemical Screen, powiedział: To bardzo ważne, że drukarze mają teraz większy wybór przy zakupie atramentów. Poszerzanie rodziny atramentów Streamline i wprowadzenie dwóch systemów podajników Sun Chemical Screen powoduje, że zmiana atramentu dla użytkownika jest wygodna i mniej ryzykowna niż kiedykolwiek wcześniej. Oprócz korzyści finansowych płynących z używania atramentów Streamline, klienci firmy otrzymają także nieograniczony poziom wsparcia Sun Chemical oraz gwarancję bezpieczeństwa transakcji.

Produkty Streamline są kompatybilne z około 70% pracujących obecnie na rynku cyfrowych maszyn wielkoformatowych.