Nowości, Wielki Format

Nowy Durst RHO 800 Presto

 

RHO 800 Presto reprezentuje nową generację urządzeń typu flatbed UV.

Durst RHO 800 Presto to pierwszy flatbed UV z opcją druku ciągłego. System ten pozwala skrócić czas potrzebny na ręczne podawanie płyt praktycznie do zera. Przykładowo w czasie godzinnej ciągłej pracy ploter zadrukowuje 100 arkuszy. W tym czasie RHO 800 drukuje przez 59 i pół minuty, poświęcając na 100-krotne podanie materiału łącznie niecałe 30 sekund.

Wydajność maszyny Durst RHO 800 to nie tylko usprawniony procesu podawania medium. Jego maksymalna prędkość zadruku wynosi 120 arkuszy na godzinę, gdzie wymiary arkusza to 125 x 80 cm. Za prędkość druku odpowiedzialny jest system głowic Quadro Array Technology, ten sam, który jest zastosowany w całej linii RHO.

Jakość

Wspomniany system Durst Quadro to także za nieprzeciętną jakość druku. Macierzowa budowa głowic pozwala na osiągnięcie wysokiej prędkości bez potrzeby zmniejszania rozdzielczości. RHO 800 drukuje ze stałą, rzeczywistą rozdzielczością 600 dpi. Znaczy to, że teksty o rozmiarach zaledwie kilku punktów są ostre i czytelne. Jest to ważne w druku wielkoformatowym gdzie często drukuje się opakowania wraz z kodami kreskowymi oraz innymi drobnymi elementami.

RHO 800 to ploter 6-kolorowy. Obok podstawowych kolorów CMYK są: LC (Light Cyan) i LM (Light Magenta). Dodatkowo ploter drukuje także kolorem białym, kolorami spotowymi oraz bezbarwnym lakierem uszlachetniającym wydruki. Należy dodać, że żaden z kolorów spoza palety CMYK nie ogranicza prędkości druku urządzenia.

Budowa

Nowy Durst RHO 800 Presto jest urządzeniem o ogromnych gabarytach. Urządzenie o prawie 6 metrowej szerokości, 2-metrowej wysokości i głębokości (ze stołami 4.6 m głębokości) waży 3.5 tony. Ploter jest w stanie zadrukować materiał o maksymalnej szerokości 2.5 metra i o nieograniczonej długości. Mogą to być wszelkie materiały sztywne o grubości do 40 mm (w wersji Industrial nawet do 70 mm) i ciężarze do 50 kg (wersja Industrial – 70 kg).

Ploter drukuje atramentami UV utwardzanymi na powierzchni materiału w procesie polimeryzacji. Po nałożeniu atramentu lampy UV „naświetlają” warstwę farby, która łączy się w sposób trwały z podłożem. Taki wydruk jest wysoce odporny na ścieranie i inne czynniki, przez co może być stosowany w aplikacjach zewnętrznych i wewnętrznych. Każdy z kolorów dostarczany jest w 5-litrowych zbiornikach i uzupełnia 10-litrowy zbiornik z danym kolorem atramentu.

Gama materiałów do zadruku w druku UV jest bardzo szeroka, można rzec ograniczona tylko potrzebą rynku i wyobraźnią klientów. Najczęściej są to wszelkie materiały powlekane i niepowlekane, kartony, tektura falista, tworzywa, pleksi, pianki, aluminium, szkło, drewno.

Dla kogo?

Reasumując. Durst RHO 800 Presto, to ploter dedykowany do produkcyjnego cyklu pracy 24/7. Przeznaczony dla każdej dużej drukarni wielkoformatowej, chcącej rozwinąć skrzydła i sprostać rosnącym wymaganiom rynku. „Osiemsetka” jest idealna zarówno w druku tysięcznych nakładów jak i pojedynczych egzemplarzy. Jak zawsze w najwyższej na świecie jakości.

Polskim dystrybutorem ploterów UV firmy Durst jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl