Nowości, Wielki Format

Backlit Agfy w Jet Media

Dystrybutor wysokiej jakości materiałów do druku wielkoformatowego, poszerza ofertę o nowy backlit dedykowany pod atramenty wodne i eko-solwentowe w grubościach 164 mikronów i 239 mikronów.

Wprowadzenie ekskluzywnego materiału o dużej rozpiętości grubości, doskonale uzupełnia ofertę materiałów do podświetleń w segmencie backlitów w asortymencie firmy.
Agfa, której symbole handlowe to BFA dla 239 mikronowego materiału i BFB dla 164 mikronowego, jest dedykowana do druku atramentami barwnikowymi, pigmentowymi i nową generacją atramentów eko-solwentowych – Agfa Aldura.

Folia sprawdza się zarówno w ekspozycjach zewnętrznych jak i wewnętrznych. Doskonała jakość folii, znakomite własności zadruku i obróbki, fantastyczne zachowanie podczas podświetlenia w kasetonie a także przystępna cena, to główne atuty nowego materiału. Materiał jest bardzo starannie pokryty warstwą chłonącą, nie występuje tu także spotykany czasami efekt drobnych „kropeczek” które nie są pokrywane farbami w czasie zadruku. Charakteryzuje go także szybkie schnięcie, nawet podczas dużego natężenia kolorem. Folia jest w pełni wodoodporna przy zastosowaniu zadruku atramentem pigmentowym, można ją także laminować na zimno w celu zabezpieczenia grafiki przed promieniowaniem UV, zadrapaniami, zanieczyszczeniami powietrza.
Backlit typu Frontprint, o wykończeniu matowym, pozwala uzyskać niespotykanie wysoki gamut kolorów podczas bezproblemowego zadruku. Nie wymaga druku w odbiciu lustrzanym!
Uzyskuje bardzo wysoką wierność kolorów i szczegółów zarówno w kasetonie podświetlonym jak i bez oświetlenia sztucznego.

Przeznaczeniem tego materiału są kasetony podświetlane, boxy, panele oraz wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest jakość, stabilność i trwałość grafiki. Dobrze zabezpieczone panele grafiki, mogą być wielokrotnie zmieniane w kasetonach, bez utraty swoich właściwości.

 

Materiał BFB  występuje na gilzie 2’’ w szerokościach: 1,067; 1,37; 1,52m w nawoju 30,5mb, natomiast BFA dodatkowo w szerokości 1,27m.
Cena została ustalona na poziomie:
BFB – 16,90zl/m2
BFA – 18,90zł/m2
Aby zapewnić komfort pracy na tym produkcie, firma stara się udostępniać profile ICC pod wybrane konfiguracje maszyn i atramentów.

 

Pytania i dodatkowe informacje:

Jet Media Sp. z o.o.

Jarosław Zalesiak
jzalesiak@jetmedia.pl
(22) 723 08 93
http://www.jetmedia.pl