Nowości, Wielki Format

Nowy ploter Rolanda AJ-740 już dostępny!

29 sierpnia 2007 firma Roland wprowadziła nowy plotter drukujący AJ-740. Jest to mniejszy odpowiednik znanego i popularnego Rolanda AJ-1000. Ploter został wprowadzony na rynek w odpowiedzi na wzrost zainteresowania maszynami o dużych możliwościach produkcyjnych ale o nie dużych gabarytach.

Model ten przeznaczony jest do druku wysokich nakładów banerów i billboardów, ale sprawdza się także przy druku backlitów i folii gdzie wysoka jakość jest podstawowym warunkiem. AJ-740 jak i poprzednik charakteryzuje się niemal bezobsługową pracą, doskonałym połączeniem prędkości z jakością oraz niskimi kosztami eksploatacji nawet z wykorzystaniem oryginalnych atramentów.

AJ-740 rozpędza się maksymalnie do 81m2/h zapewniając produkcyjne możliwość maszyny niezbędne przy dużych nakładach i pilnych zamówieniach jakie często występują w druku wielkoformatowym.
Szerokość 187cm pozwala wykorzystać szeroką gamę łatwo dostępnych materiałów co pozwoli na szybsze dopasowanie się drukarni do potrzeb klienta. AJ-740 jest idealny dla firm, które potrzebują łącznika między wysokimi nakładami a dobrą jakością. Atrakcyjna cena maszyny i potwierdzona w poprzednim modelu wysoka niezawodność z pewnością przyczynią się do sukcesu tego modelu.

Ploter wyposażony jest w sześć głowic pracujących w układzie CMYK+LcLm zapewniając wysokie odwzorowanie barw oraz doskonałą jakość. Uzyskiwane nasycenia pozwalają na druk z maksymalną prędkością 81 m2/h bez obawy o utratę barw. Prędkość ta jest jednak dedykowana do produkcji bilboardowej. Gdy jakość druku staje się istotnym elementem ploter oferuje prędkość 44 m2/h. Druk wysokojakościowy na folii czy backlitach realizuje się już przy prędkości 22 m2/h.

W odróżnieniu od innych maszyn produkcyjnych Roland AJ-745 jak i AJ-1000 pracują niemal bezobsługowo. Automatyczne systemy ograniczają do minimum koszty utrzymania maszyny oraz oszczędzają czas operatora nie angażując go w codzienną czynności związane z czyszczeniem czy konserwacją.

Dystrybutorem ploterów Roland na Polskę jest Jet Media Sp.z o.o.